Главная > цікаве у світі > Озброєні активісти з Орегону готові здатися

Озброєні активісти з Орегону готові здатися

11.02.2016 19:40


Четверо озброєних людей, які понад місяць тому захопили будівлю управління національного заповідника дикої природи в американському штаті Орегон, готуються здатися, заявив один з членів цієї групи.

 

За словами Шона Андерсона, о восьмій ранку за місцевим часом (18:00 за Києвом) вони складуть зброю та залишать будівлю. Четвірка протестує проти державного контролю над місцевими землями. Один з активістів раніше загинув внаслідок сутички з поліцією.

Свою заяву вони зробили під час інтернет-конференції, яку кореспондент ВВС News Джеймс Кук описав як "дивну суміш молитви і параної, страху і непокори".

З одного боку, вони порівнювали себе з шотландським героєм Вільямом Воллесом, більше відомим за фільмом "Хоробре серце", з іншого – кілька разів висловлювали побоювання, що їх застрелять.

Раніше четвірка відмовлялася здатися, незважаючи на січневий арешт лідера групи Аммона Банді, який закликав їх скласти зброю.

Будівлю заповідника захопили на початку січня. Це сталося після того, як місцева влада вирішила повернути до в’язниці двох орегонських фермерів, звинувачених у підпалі федеральних земель.

У 2012 році батько та син Геммонди підпалили траву, аби, за їхніми словами, знищити бур’яни та захистити свою землю від лісових пожеж. У жовтні минулого року федеральний суд постановив, що вироки, які вони отримали у Орегоні, є надто короткими, і засудив їх до чотирьох років ув’язнення.

Ця справа розлютила правих активістів, які виступають проти втручання держави у справи громадян.

Мешканець Невади Аммон Банді почав у соцмережах кампанію на підтримку Геммондів та провів низку мітингів перед тим, як приїхав до Орегону, де його прихильники, зрештою, захопили будівлю заповідника.

Четвірка, яка перебуває у захопленому будинку досі, вимагає, зокрема, аби контроль над землями у західних штатах перейшов від федерального уряду на місця.

Дискусія на цю тему ведеться тут ще з 1970-х років. Однак методи групи, яка захопила федеральну будівлю, не підтримують чимало місцевих фермерів, які раніше висловлювали підтримку їхнім ідеям.

Джерело: ВВС


Поділитись:
Актуальне   
Маєте важливу інформацію? Стали свідком несправедливих дій? Вас образили і ви хочете розповісти про це місту? Тисніть на кнопку!

Ми розповімо Вашу правду усім.
 

новини
Залишити повідомленняx

У Вас є новини, побажання, критика чи просто бажаєте висловити своє бачення подій? Розміщуйте на нашому сайті інформацію яку б Ви хотіли щоб почули інші.


* Позначенні поля обов’язкові для заповнення

x