Главная > цікаве у світі > Надзвичайний стан у Франції можуть продовжити

Надзвичайний стан у Франції можуть продовжити

22.01.2016 19:40


Надзвичайний стан у Франції може тривати, поки "тотальна і глобальна війна" проти так званої "Ісламської держави" не закінчиться. Про це ВВС заявив прем'єр-міністр Франції Мануель Вальс.

 

Надзвичайний стан у Франції оголосили після атак у Парижі 13 листопада. Потім його подовжили на три місяці. Завдяки цьому поліція має більше можливостей для рейдів та домашніх арештів. Правозахисники заявляють, що це суперечить свободам людини.

 

Мануел Вальс заявив в інтерв’ю кореспондентці ВВС Ліз Дюсет , що "поки є загроза країні, ми маємо вжити усіх необхідних заходів ", і додав, що надзвичайний стан триватиме - "поки ми не позбудемось ІДІЛ".

 

"У Африці, на Близькому Сході, в Азії ми маємо викорінити, знищити ІДІЛ. – зазначив прем’єр-міністр. – Через тероризм зараз ми маємо справу із глобальною і тотальною війною. Наша війна у відповідь також має бути тотальна, глобальна і нещадна".

 

Уперше за 10 років Франція оголосила надзвичайний стан після скоординованих атак у Парижі 13 листопада, під час яких нападники убили 130 людей. Надзвичайний стан оголошений до 26 лютого. Уряд Франція заявив у середу, що найближчими днями буде відомо, чи подовжать захід.

 

Президент країни Франсуа Олланд хоче подовжити такий стан, адже відповідно до конституції це дозволить позбавляти громадянства осіб, винних у терористичних злочинах.

 

У середу провідна французька організація із захисту прав людини заявила, що надзвичайний стан в країні потрібно припинити, назвавши його "виключно короткостроковою мірою", яка "занадто нав'язлива щодо особистих свобод".

 

Група експертів ООН цього тижня висловили занепокоєння тим, що активістів руху за захист довкілля тримають під домашнім арештом, що, за оцінками ООН, "не відповідає фундаментальним принципам необхідності та пропорційності".

 

"Я гадаю, ми чудово адаптували заходи у відповідності до загроз, – пан Вальс прокоментував закиди правозахисників в інтерв’ю BBC. - Подібна оцінка завжди мене вражає. Чи усвідомлюєте ви, що загинуло 130 людей?"

Джерело: ВВС


Поділитись:
Актуальне   
Маєте важливу інформацію? Стали свідком несправедливих дій? Вас образили і ви хочете розповісти про це місту? Тисніть на кнопку!

Ми розповімо Вашу правду усім.
 

новини
Залишити повідомленняx

У Вас є новини, побажання, критика чи просто бажаєте висловити своє бачення подій? Розміщуйте на нашому сайті інформацію яку б Ви хотіли щоб почули інші.


* Позначенні поля обов’язкові для заповнення

x