Україна в четвер повинна отримати 367 тисяч доз вакцини AstraZeneca – Ляшко

Заступник міністра охорони здоров’я – головний державний санітарний лікар України Віктор Ляшко заявив, що у МОЗ очікують на нову поставку вакцин від коронавірусу компанії AstraZeneca в рамках механізму COVAX 22 квітня.

Про це розповідає УНІАН.

За словами Ляшка, вакцина CoviShield (AstraZeneca) наразі не поставляється, тому що Індія заборонила експорт вакцини з території своєї держави. «Водночас ми очікуємо впродовж квітня-травня, що все-таки будуть виконані контрактні зобов’язання та буде поставлена вакцина», – зауважив він.

Головний санлікар додав, що до кінця 2021 року в Україні планується вакцинувати 70% населення – 24 млн людей.

«Це амбітний план, його можна буде виконати за рядом умов. Перше, що повинно бути, – це вакцина на території нашої держави», – додав Ляшко.

«У нас найближчими днями, вже на 22 квітня, був запланований черговий рейс і поставка вакцини AstraZeneca в рамках глобальної ініціативи (COVAX – УНІАН). Це 367 тисяч доз», – повідомив він.

За словами головного санлікаря, МОЗ планує використовувати отримані дози вакцин за 2-3 дні, щоб показати здатності системи охорони здоров’я.

«Коли я кажу, що ми готові і можемо робити 90-100 тисяч (щеплень від коронавірусу – УНІАН) мінімум в день, в це не віриться, тому що зараз ми робимо – по 14-20 тисяч (щеплень – УНІАН). Але я думаю, що найближчим часом ми це покажемо», – підкреслив він.