Яка епідеологічна ситуація щодо стану захворюваності на COVID-19 у Тернополі

Під час  засідання міського оперативного штабу лікар – епідеміолог Володимир Паничев проаналізував епідеміологічну ситуації щодо стану захворюваності на COVID-19 на Тернопільщині.

«Станом на 11 березня ситуація із захворюваністю на COVID-19 класифікується як неблагополучна. Ми продовжуємо перебувати у стані епідемії. Область віднесено у  «помаранчеву» зону карантину. Спостерігаємо стійку тенденцію до ускладнення, що проявляється в наступному: ріст захворюваності, зростання показників інцидентності, перевищення порогових значень для грипу, ГРВІ та COVID-19, зростання числа людей, що продовжують хворіти, зростання числа госпіталізацій, ріст числа пацієнтів, що потребують кисневої підтримки, ріст числа осіб, що помирають, і кількість одночасно діючих спалахів хвороби», – зазначив Володимир Паничев. – Відмічаємо, що впродовж останнього тижня у Тернопільській області в середньому помирає 3-4 хворих за добу, в структурі смертності збільшилася питома вага серед людей віком 40-50 років. Невеликим позитивом є те, що вікова структура хворих серед дітей в місті складає 5%».

Володимир Паничев додав, що в області зафіксовано перевищення двох критеріїв, за якими, в тому числі, оцінюється приналежність до певної зони карантину. Один з них – це рівень перевищення порогу на ГРВІ, грип та COVID-19, який складає + 47%, та перевищення другий день поспіль показника росту госпіталізації – 60% і більше. Якщо таке зростання спостерігатиметься і сьогодні, 11 березня, є загроза в найближчому часі потрапити у «червоний» рівень епідемічної небезпеки.

Щодо ситуації в  місті, перевищення порогу захворюваності на ГРВІ, грип та COVID-19 наразі не спостерігається. Більше того, цей показник на 14,5 % нижчий, від розрахункового порогового значення. Однак, щодня третина нових зареєстрованих випадків COVID-19 фіксується саме у Тернополі, що засвідчує серйозну ситуацію із захворюваністю на коронавірус у місті.

Оскільки у регіоні виникла загроза ускладнення ситуації та спостерігається велика навантаження на систему охорони здоров’я у місті, і, насамперед, на заклади, що надають стаціонарну допомогу хворим на коронавірус, наразі необхідно використати усі можливі засоби стримування захворюваності та темпів поширювання COVID-19/

Тому, закликаємо тернопільських підприємців та усіх жителів міста неухильно дотримуватися протиепідемічних заходів та усіх заборон, які запроваджені для «помаранчевої» зони карантину.