Як перевірити алергію на вакцину від коронавірусу

У соцмережах точаться гострі дискусії стосовно ефективності та безпечності вакцини, яку доставили у різні регіони України. Приїхала перша партія, а це 16 тисяч доз вакцини від COVID-19 і на Тернопільщину. Чи має вона побічну дію?

Керівник Тернопільської міської комунальної дитячої лікарні Андрій Іванович Артимович каже, перевірити чи має людина алергію на введену вакцину можна. Адже симптоми будуть помітні неозброєним оком.


«Підвищення температури після вакцинації, алергічна реакція — це цілком може бути, це побічні дії вакцинації легкого ступеня, які вважаються загальноприйнятою практикою. Тому важливою складовою щеплення, є перебування вакцинованого під наглядом медиків впродовж півгодини після проведення процедури», – зазначає медик.

Все ж, це аж ніяк не привід відмовитися від вакцини.

«Загалом потрібно розуміти, що вакцинація – це взаємодія організму та збудника, який певним чином є модифікований. Легке підвищення температури і місцева алергічна реакція може проявлятися від будь-яких вакцин і не є чимось небезпечним», — додав Андрій Артимович.

Як вже повідомляв раніше сайт «BezTaby», 24 лютого в Україні стартувала вакцинальна кампанія від COVID-19. На даний момент використовується так звана “оксфордська вакцина” — розробка Оксфордського університету і англо-шведської компанії AstraZeneca, вироблена в Індії.