В Україні задіяли найбільше апаратів ШВЛ з початку пандемії

Прем’єр-міністр Денис Шмигаль заявив, що за останній тиждень збільшилася кількість ліжок інтенсивної терапії, зайнятих хворими на COVID-19. Апаратів ШВЛ на сьогодні задіяли найбільшу кількість від початку пандемії в Україні.

Про це повідомляє РБК-Україна, посилаючись на повідомлення прес-служби Офісу президента.

Глава держави Володимир Зеленський провів традиційну селекторну нараду з питань запобігання поширенню коронавірусної інфекції COVID-19.

“Прем’єр-міністр Денис Шмигаль зазначив, що за останній тиждень збільшилася кількість ліжок інтенсивної терапії, зайнятих хворими на COVID-19. Якщо позаминулого тижня була заповнена третина місць, то зараз – майже половина: 2212 із 4694. Задіяних апаратів ШВЛ на сьогодні 1072 – найбільша кількість від початку пандемії в Україні”, – сказано у повідомленні.

За словами Шмигаля, це підтверджує негативну динаміку та складний перебіг захворюваності.

“На Івано-Франківщині відбулася стабілізація ситуації після запровадження червоного рівня епідемічної небезпеки, але поки що область залишається серед лідерів за кількістю активних хворих – 17 994. Найбільше їх у Києві – 44 600”, – зазначив прем’єр.

За його словами, серед лідерів також Вінницька (15 133) та Чернівецька (14 220) області. Загалом в Україні станом на зараз 213 тисяч активних хворих.

Нагадаємо, раніше в Міністерстві охорони здоров’я повідомляли, що високий показник смертності серед пацієнтів, яких підключали до апаратів штучної вентиляції легенів є особливістю захворювання коронавірусом. Відсоток смертності в цій категорії високий у всьому світі.

Як писало РБК-Україна, Національна академія наук розповіла, що понад 88% пацієнтів з коронавірусом в Україні, які перебували на штучній вентиляції легенів, померли. З майже 8500 осіб летальних майже 7500 випадків.