У МЗС заявили про відтермінування поставок до України вакцин від коронавірусу з Євросоюзу

Графік постачання вакцин від виробників до країн Європейського Союзу був зірваний, тому дати перепродажу вакцин Україні змінилися.

Міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба заявляє, що постачання в Україну вакцин від COVID-19 з ряду країн-членів Європейського Союзу відтерміновуються.

Як передає кореспондент УНІАН, про це Кулеба сказав на спільній прес-конференції у Києві з міністром закордонних справ Республіки Словенія Анже Логаром.

“У нас ще з минулого року були переговори та домовленості з деякими країнами Європейського Союзу про те, що вони поділяться з Україною вакциною. І конкретні домовленості були досягнуті. Але графік постачання вакцини до самих цих європейських країн Європейського Союзу був по суті зірваний, відповідно, посунулися і ті дати, коли ці країни можуть поділитися з нами надлишками вакцини”, – заявив Кулеба.

При цьому глава МЗС нагадав, що це лише одне з потенційних джерел постачання вакцин в Україну.

“Ми фокусуємося на контрактах з безпосередніми виробниками вакцини. І що стосується лібералізації ринку вакцин, то, безумовно, ми підтримуємо якомога ширший доступ громадян до безпечних, якісних вакцин, незалежно від того, яка компанія їх виробила”, – сказав Кулеба.

При цьому міністр підкреслив, що єдиний виняток становить вакцина Sputnik V, яку виробляє Російська Федерація. “Оскільки Росія перетворила її на гібридну зброю та інструмент політичного впливу”, – наголосив Кулеба.

Раніше стало відомо, що Польща перепродасть Україні 1,2 млн доз вакцини AstraZeneca від COVID-19.