Тернопільська міська дитяча лікарня отримає систему автоматичної дезінфекції озоном

Завдяки українсько-польськоve проекту PROCAD, інфекційне відділення КНП «Тернопільська міська дитяча лікарня» отримає сучасну автоматичну систему планування дезінфекції.

Сучасна автоматична система планування дезінфекції «PROCAD» особливо актуальна сьогодні, на фоні розповсюдження COVID-19. Польська організація «Insectum2» презентує її в Україні. Тернопільська міська дитяча комунальна лікарня стала одним із чотирьох лікувальних закладів у країні, яку обрали для втілення напрацьованого досвіду польських колег.

«У рамках проєкту у приміщеннях інфекційного відділення нашої лікарні проводитимуть дезінфекція озоном, – розповів директор КНП «Тернопільська міська дитяча комунальна лікарня» Андрій Артимович. – Це новий сучасний та безпечний метод дезінфекції, розроблений за стандартами і нормами Європейського Союзу. Озон дуже швидко дезактивується і не несе жодної шкоди».

Озон володіє потужними руйнівними властивостями проти бактерій та вірусів, каже медик, та одночасно здатен дезінфікувати будь-які предмети та поверхності. Тому виправдовує себе на всі 100%.

У подальшому медики планують застосовувати систему не лише в інфекційному відділенні. Сам пристрій простий у використанні та мобільний, це дозволить його легко переміщувати в різні відділення.

Зокрема, зараз на абулаторному лікуванні з підтвердженим діагнозом COVID-19 перебувають 48 дітей. 35 – у лікарні з ускладненнями. Це, зазначає Андрій Артимович, у два рази більше, ніж у попередні місяці.

Сучасну автоматичну систему планування дезінфекції «PROCAD» впровадять до кінця року.