На Тернопільщині розпочався другий етап імунізації населення від COVID-19

На Тернопільщині розпочався другий етап імунізації населення від COVID-19. З 22 березня в Україні запускають 565 стаціонарних пунктів вакцинації проти коронавірусу. В нашій області обладнано 23 таких пункти на базі закладів первинної медико-санітарної допомоги. Для них були підготовлені медичні працівники, які пройшли спеціальне навчання.

Зокрема, перші дози вакцини були введені на базі Тернопільської міської комунальної поліклініки №1. Щеплення проводяться у спеціально обладнаному тимчасовому пункті з понеділка по п’ятницю, повідомляють в ТОДА.

“Протягом цього етапу передбачено вакцинувати близько 70 тис. працівників первинної медицини по всій країні. Першими щеплюватимуть працівників мережі первинної медицини, зокрема сімейних лікарів та їхніх помічників. Вакцинація буде відбуватися на новій платформі – у стаціонарних (тимчасових або постійних) пунктах щеплення”, – зазначила регіональний координатор кампанії з вакцинації в Тернопільській області Марія Павельєва.

Стаціонарні пункти щеплення будуть працювати в закладах охорони здоров’я. Для організації безпечного вакцинування ці кабінети щеплень обладнані відповідно до вимог інфекційного контролю та забезпечені необхідною кількістю доз вакцини. Медики, які в них працюватимуть, пройшли відповідне навчання. У декількох областях такі кабінети працюють у пілотному режимі з 19 березня.

З 29 березня для вакцинації будуть відкриті ще більше ніж 2500 пунктів щеплення, які розпочнуть свою роботу в разі надходження нової партії вакцин. З моменту надходження нової партії вакцин розпочнеться запис на вакцинацію людей віком від 80 років, яких також передбачено вакцинувати в другому етапі дорожньої карти.