Вакцинація на Тернопільщині. Кому чекати на щеплення в першу чергу

Тернопільська область отримала вакцину Oxford/AstraZeneca для вакцинації від COVID-19. Перша партія містить 16 тисяч доз і призначена для імунізації  8 тисяч жителів області.

Як повідомилає начальниця обласного управління охорони здоров’я Ольга Ярмоленко, вакцину “Oxford/AstraZeneca” (Британія-Швеція) закупили за державні кошти.

«В першу хвилю щеплень від COVID-19 потрапляють працівники, які безпосередньо працюють з хворобою та лабораторні працівники, які діагностують її  в наших двох лабораторіях, які є в обласному лабораторному центрі. Також вакцинуватимуться працівники та пацієнти інтернатних закладів».

Наразі в області щеплення робить одна мобільна бригада, яка пройшла навчання в Києві, розповіла заступниця директора обласного центру громадського здоров’я Марія Павельева. За її словами, для вакцинації людей в області створили 12 таких бригад:

“З понеділка у нас вже буде проводитись навчання інших мобільних бригад, щоб ми охопили цілу область. Ця вакцина, що прийшла, розрахована на перші і другі щеплення. Перше щеплення розпочинається із сьогоднішнього дня, а наступне буде через 28 днів. Ми одразу ділимо вакцину на два щеплення”.

Зокрема, першою на Тернопільщині вакцинувалася завідувачка інфекційного відділення Тернопільської міської дитячої лікарні Ольга Дивоняк. Жінка запевняє, почувається добре.

“Це мій вибір. Як інфекціоніст розумію, що повинна бути захищеною, щоб я могла працювати в колективі, щоб надавати допомогу дітям, населенню, щоб я була в строю, щоб ні я, ні мої рідні не хворіли. Моя чітка позиція полягає в тому, що свідомий вибір українського громадянина має бути про те, що якщо він не хворів, то має бути вакцинований. Якщо людина перехворіла, то через 6 місяців має бути вакцинованою. Тільки таким чином ми зможемо зробити колективний імунітет, тільки так ми зможемо досягти того, щоб епідемія пішла на спад”, – каже Дивоняк.

Нагадаємо, вакцину на Тернопільщину привезли з Києва 25 лютого вночі. Її перевозили в автомобілях з холодильною системою

Окрім вакцини привезли також шприци, якими роблять щеплення та контейнери.