У двох сусідніх із Тернопільською областях посилили карантин

На Прикарпатті та Буковині за останні дні різко зросла кількість нових випадків інфікування коронавірусом. Зважаючи на це, в регіонах хочуть посилити карантин.

Загалом таке рішення на засіданні Державної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій ухвалили стосовно 5 областей: Івано-Франківської, Чернівецької, Вінницької, Закарпатської та Житомирської, повідомили в Кабінеті міністрів.

За словами заступника Міністра охорони здоров’я – головного державного санітарного лікаря Віктора Ляшка, ситуація з підвищенням захворюваності наприкінці лютого була очікуваною.  Зазвичай в цей період щороку зростає число хворих на ГРВІ. Тож посилені карантинні заходи, які проводилися в січні,  покликані були збити пік захворюваності. Віктор Ляшко зазначив, що завдяки цьому «вдалося втримати ситуацію» і медична система на сьогодні здатна витримати додаткове навантаження. Наразі ситуація контрольована. Водночас визначено лікарні, де за потреби буде розгорнуто додаткові ліжкомісця для хворих на СОVID-19, забезпечено їх киснем.


“Віктор Ляшко наголосив, що заходи мають бути комплексними. І без посилення карантинних обмежень та контролю за ними, зокрема, з боку керівництва областей, ситуацію утримати буде вкрай складно. Також Віктор Ляшко акцентував на шкідливості тривалого самолікування, коли люди звертаються за медичною допомогою на пізніх стадіях, що призводить до тривалого і складного лікування в медзакладах”, – повідомляють на Урядовому порталі.

Нагадаємо, через критичну ситуацію з COVID-19 в Івано-Франківській області місцева комісія з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій вирішила посилити карантин та віднести область до червоного рівня небезпеки. В регіоні з 22 по 28 лютого заборонено:

– Працювати закладам громадського харчування, крім роботи на виніс.

– Проводити масові заходи.

– Працювати розважальним закладам.

– Очне навчання учнів 5-11 класів.