У Тернополі завдяки фото привернули увагу до матерів дітей з рідкісними хворобами

Фотовиставку “Право на щастя” відкрили у Тернополі в ТРЦ «Подоляни». На світлинах історії 10 матерів дітей із комплексними порушеннями – ДЦП та орфанними, тобто рідкісними, хворобами.

Діти цих жінок потребують постійного та особливого догляду, тому вони – завжди поруч. Для кожної учасниці фотовиставки створили по два образи. До прикладу, жінка-невидимка, з одним крилом, з пораненим серцем, закута ланцюгами. Тобто така, якою вона є у повсякденні та в очах інших. Серед інших образів – жінка у своїх мріях. Така, якою вона змогла би бути, маючи можливість і час працювати, відпочивати, реалізовувати власні задуми.

Організаторка фотопроекту Олена Коваль теж виховує дитину з інвалідністю. Вона розповіла, що метою виставки є привернення уваги влади до проблем матерів, чиї діти мають орфанні захворювання, та сприяння створення в місті центру денного перебування дітей з інвалідністю.

«Я виховую дитину з інвалідністю і знаю, що це таке, коли немає можливості вийти з дому. Це важко фізично і морально. Ми хочемо своїм прикладом показати матерям, щоб вони не боялися озвучувати вголос свої проблеми, – зазначила Олена Коваль. – Перший образ це той, який, скажімо, ми відчуваємо щодня, тобто тут образи і маріонетки, і невидимки. Другий образ – та сама жінка, але без якихось таких рамок, вона може вийти на роботу, вона успішна. Ідея створення денного догляду вже є давно. Але, щоб нас почули, нам потрібно говорити».

Тож, таким чинном учасниці фотопроекту вирішили вкотре привернути увагу до своїх проблем.

Виставка світлин діятиме впродовж двох тижнів.