Тернополянка завдяки центру зайнятості здобула омріяну професію

Тернополянка Світлана Лисак працювала в КНП «Міська комунальна лікарня № 3», мала досвід роботи на кухні, відмінні професійні навики, проте, документів про освіту, які би підтверджували кваліфікацію не було.

Відтак жінка звернулася у Тернопільський міськрайонний центр зайнятості, одним із видів соціальних послуг якого є організація роботи щодо можливості підтвердження громадянами професійної кваліфікації за результатами неформального професійного навчання за робітничими професіями, що дає можливість отримати відповідний документ державного зразка.

 «Не було навчання у стінах Рівненського центру ПТО ДСЗ, не було практичних занять і виробничої практики… Жінка самостійно за місцем проживання опанувала мистецтво куховарити, тобто пройшла неформальне навчання.  Світлана Лисак має навички роботи кухарем і прагне готувати якісно, за усіма професійними критеріями», – пишуть про тернополянку на ФБ-сторінці ЦПТО.

Для підтвердження результатів неформального навчання фахівці МРЦЗ направили Світлану в Рівненський центр професійно-технічної освіти Державної служби зайнятості, де першого дня вона у тестовому режимі здавала теорію, а на другий день на навчальній кухні-лабораторії готувала кваліфікаційні страви згідно з технологічною картою.

«До наших послуг був комфортабельний гуртожиток. Сучасна кухня навчально-виробничого комплексу, обладнання, інвентар та інструменти, кваліфіковані викладачі сприяли тому, що іспити легко було здавати», – ділиться враженнями тернополянка.

Світлана успішно підтвердила свої кухарські вміння, показала відмінні знання теорії та практики, відтак у травні отримала свідоцтво державного зразка про присвоєння їй робітничої кваліфікації за професією кухар 3-го розряду.

Отож, відтепер у Тернопільській міській комунальній лікарні № 3 працює вже дипломована кухарка.