Тернополянка у соцмережі поскаржилась на медиків швидкої допомоги

Відсутність бахіл, одноразові рукавички та халати, які вже давно стали не одноразовими. Так тернополянка Яна Яремчук описала у соціальній мережі Facebook приїзд швидкої допомоги, яку викликала для свого сина.

У дописі жінка зазначила, що додзвонитись у швидку допомогу їй вдалося з третього разу. Коли медики приїхали, жінка звернула увагу на відсутність бахіл та медичні рукавиці, в яких лікарі оглядали хворого.

«Я чекала лікарів у вікні. З карети вийшли двоє уже в “одноразових” рукавичках, у яких тиснули кнопки домофону, відкривали двері під’їзду, користувалися ліфтом… У квартиру вони впевнено зайшли у таких же “одноразових” халатах і ВЗУТІ направились до дитини. Зупинивши лікарів, попросила вдягнути бахіли, які попередньо приготувала про всяк випадок», – зазначила у дописі пані Яна.

Чи дійсно медики швидкої допомоги порушили інструкцію, нам розповіла заступниця директора Центру екстреної медичної допомоги та медицини катастроф Ганна Мончак.

«Бахіли медики зобов’язані одягати лише у лікарнях, де є для цього потреба.  Бахіли створені для того, щоб в них пересувались лікарнями, де необхідна стерильність та є зручне для них покриття на підлозі. При огляді хворого вдома лікарі не зобов’язані їх одягати. Щодо рукавиць, то чіткої нормативної бази стосовного їхнього використання немає. І змінювати їх медики, знову ж таки, не зобов’язані. Проте, лікарі завжди при собі мають антисептичні засоби, які вони повинні використовувати перед оглядом хворого», – зауважила медик.