Якісна школа: середовище, у якому дитина щаслива

“Якісна школа — це середовище, у якому дитина щаслива” — з таким слоганом Державна служба якості освіти запустила інформаційну кампанію про систему забезпечення якості освіти в українських школах. 

У межах кампанії Державна служба якості освіти створила інформаційний ресурс  про те, що таке якісна школа та система забезпечення якості освіти, впровадженням якої займається служба.

“Кінцева мета реформи НУШ – є розбудова якісної школи, що є результатом спільних зусиль усіх учасників освітнього процесу – засновника, який забезпечує ресурсами та створює умови для здобуття освіти, директора, який постійно вдосконалює якість освітньої діяльності школи, вчителів, які дбають про власний саморозвиток для надання якісної освіти, мотивованих учнів та батьків, які беруть участь у розвиткові школи. І кожен з учасників освітнього процесу у цій діяльності повинен бути свідомим, що його роль у розбудові якісної школи вагома й відповідальна. Тому на інформаційному ресурсі про якісну школу показуємо, як конкретно керівники закладів освіти, вчителі, батьки, громада можуть долучитись до розвитку школи», – зазначила начальниця управління Державної служби якості освіти у Тернопільській області Наталія МОРАВСЬКА.

Забезпечення поліпшення якості  освітньої  діяльності  може бути  реалізоване  через  процедури  самооцінювання  або проходження  інституційного  аудиту – нової процедури зовнішнього оцінювання роботи школи, під час якого незалежні експерти оцінюють освітні та управлінські процеси. На інформаційному ресурсі, презентованому в рамках кампанії, є інформація про ці два процеси, інструменти, які використовуються, та який результат може отримати школа.

Також на сайті про якісну школу Служба пропонує батькам низку прикладів, як вони можуть долучитись до покращення якості освіти у школі та допомогти директору розвивати школу. 

З інформаційним ресурсом, створеним в межах кампанії про якісну школу, можна ознайомитись на сайті qualityeducation.org.ua .