В Україні легалізували медичний канабіс: які препарати тепер можна купити

Кабінет міністрів України ухвалив рішення про легалізацію медичного канабісу.

Відповідна постанова “Про внесення змін до переліку наркотичних засобів, психотропних речовин і прекурсорів” від 7 квітня 2021 року № 324 опублікована на Урядовому порталі, повідомляє УНІАН.

“Доповнити список такими позиціями: “Набілон (синтетичний канабіноїд, імітуючий дію ТГК), Набіксімолс (стандартизований екстракт канабісу з однаковим вмістом ТГК та канабідіолу)”, – йдеться у документі.

Примітку до списку доповнено абзацами такого змісту: “До речовини ізольованового канабідіолу (ізоляту канабідіолу) цією постановою заходи державного контролю не встановлюються; обіг психотропних речовин Дронабінол, Набілон (синтетичний канабіноїд, імітуючий дію ТГК) та Набіксімолс (стандартизований екстракт канабісу з однаковим вмістом ТГК та канабідіолу) допускається лише у формі лікарських засобів або у формі субстанцій, призначених для виробництва, виготовлення таких лікарських засобів”.

Як повідомляє УП, “Набілон” – застосовується для лікування побічних ефектів хіміотерапії раку (нудоти і блювоти). А “Набіксімолс” (“Сатівекс”) – для зняття спазмів м’язів при розсіяному склерозі. За словами голови благодійної організації “100% життя” Дмитра Шерембея, препарати які включені до цього переліку коштують дуже дорого  – $2055 та $640 відповідно.