У Тернополі за три роки соціальне таксі здійснило близько 7000 виїздів

Вже три роки вулицями Тернополя курсує соціальне таксі. За цей час послугою скористалися більше 200 людей.

Соціальні таксі надає послуги з перевезення осіб з інвалідністю до медичних установ або соціального значення. У період карантину, в рамках проекту «Місто турботи», транспорт також використовували для розвезення продуктових наборів потребуючим.

Подружжя Басюків із Тернополя обоє користуються соціальним таксі, адже чоловік і дружина пересуваються на інвалідних візках. Три роки тому, зауважують, щоб доїхати до лікарні чи соціальної установи, мусили просити допомоги в знайомих.

53-річний Валерій Басюк розповідає, на інвалідному візку майже 17 років. До того, як почав користуватися соціальним таксі, їздив містом на візку, послугами тернопільських служб таксі користувався рідко.

“Деякі таксі навіть боялися брати: “Я не знаю, що куди, у мене немає куди ваш візок розмістити, у багажнику у мене балони з газом”. Візок брудний, з коліс капає болото. А про громадський транспорт взагалі годі говорити. Кілька років тому в Тернополі взагалі не було низькопідлогового громадського транспорту. Допомагаючи потрапити у транспорт, люди могли й поламати візок, бо не знали, як ним користуватися”, – каже пан Валерій.

Соціальним таксі сім’я користується двічі  на тиждень, каже Альона Басюк. Найчастіше подружжя їздить до лікарні чи управління соцзахисту населення. Недалекі відстані стараються долати самостійно.

Григорій Порохняк працює водієм соціального таксі більше 2 років. Чоловік каже, з більшістю клієнтів вже стали друзями. Розповідає, працюватиме й під час Великодніх свят:

“Буде багато замовлень – 3-4 в день. Завезти на цвинтар до родичів – вони іншого виходу потрапити туди не мають. Ця машина дозволяє завезти їх до родини, щоб вони помолилися, віддали їм останню шану. Також зараз багато випадків, коли телефонують з лікарні, бо людина після хвороби не може добратися додому. Часто доводиться самому супроводжувати, якщо в клієнта немає рідних», – зауважує пан Григорій.

Через велику кількість охочих скористатися соціальним таксі, довелося ввести обмеження, розповідає директор благодійного фонду «Карітас Тернопіль» о. Андрій Марчук. Скористатися транспортом одній особі можна лише три рази на тиждень.

Також отець зазначає, важливо, аби охочі скористатися послугою, заздалегідь планували свою поїздку. Необхідно щонайменше за день зателефонувати у Карітас та домовитись про це.

Соціальне таксі працює щодня з 9:00 до 17:00. Запис здійснюється за номером телефону: 098 332 1414.