Чому в Тернополі з кранів тече іржава вода

Тернополяни обурюються через стан води у кранах. У соцмережах “жовті води” з кранів стали приводом насмішок. Тернополяни з різних мікрорайонів міста висловлюють своє незадоволення від отриманих послуг  КП «Тернопільводоканал».

Лише під одним дописом десятки обурливих коментарів.

«Вчора вночі така була, хотіла набрати собі ванну, прийшла а там такі помиї🤔Східний», – написала Марія Федорців.

«Я мила голову у каві еспрессо, терапія голови. Стид і срам. Які ціни на комунальні послуги? Чи ви б хотіли мати чай і сніданок з такої води? Мені і туалет шкода змити такою водою» пише тернополянка Леся Стетська.

«Це жива вода, збагачена оксидами металів, мінералами та живими бактеріями…. 🙂

Проте, навіть після такої реклами, пити її не варто»,спробував жартувати тернополянин Михайло Жмурко.

«На БАМі таке саме. Холодна вода болото, «гаряча» вода ледь тепла! І це вже тижні 2 так! ОП «Благоустрій» не реагує, «Тернопільводоканал» не реагує, до Тернопільської міської ради дозвонитись взагалі неможливо. Сергій Надал може ви якось вже нарешті відреагуєте? Скільки люди ще за оце гі*но платити будуть?», обурилась Лідія Муравська.

Чому стан води у Тернополі погіршився нам розповіла фахівець із зв’язків з громадськістю КП «Тернопільводоканал» Наталія Федорців.

«У 2020 році через карантинні обмеження ми не проводили традиційних промивань водопровідних мереж навесні та восени, – пояснює фахівець. – Через це на внутрішніх стінках водопровідних труб назбиралась критична кількість осаду заліза, яка при нестандартних навантаженнях на мережу може вимиватися через крани споживачів. При нормальній роботі мережі (рівномірному руху води) такого вимивання не спостерігається. Тому водоканал планує після Великодніх свят, приблизно в середині травня (завчасно попередивши споживачів), провести традиційне промивання міських водопровідних мереж, що суттєво зменшить ризики виникнення подібних проблем у майбутньому».

Також в установі великі надії покладають на станцію знезалізнення води, будівництво якої триває. Кажуть, в подальшому вона допоможе уникати таких ситуацій.

До слова, будівництво станції знезалізнення води та реконструкція водопровідної насосної станції третього підйому в Тернополі проводяться реалізовують в рамках другого проєкту розвитку міської інфрастрактури, що фінансується Міжнародним банком реконструкції та розвитку.

«Важливо, що усе нове обладнання буде оснащене автоматичною сучасною системою управління, а на самій станцій знезалізнення буде запроваджено новий метод знезараження води, який лише починає впроваджуватися в Україні, – знезараження змішаними оксидантами, що виробляються американською компанією, – додає Наталія Федорців. – У порівнянні зі звичайним хлором, змішані оксиданти в такій же кількості й за той самий час забезпечують більш ретельне й швидке усунення мікроорганізмів, та мають кращі смакові характеристики й запах, а також ефективно видаляють і надалі не дають утворюватися біообростанням у резервуарах зберігання води й трубопроводах».