Заслужений діяч мистецтв з Тернополя вимагає матеріальної та моральної компенсації від центрального телеканалу

Сергій Лазо – письменник, поет і композитор з Тернополя, перу якого належать популярні пісні української естради. Серед них “Ні обіцянок”, “Ні пробачень” у виконанні Віктора Павліка, “Не йди” у виконанні Гайтани. Ці пісні часто використовують учасники програми “Голос країни” на каналі “1+1”. 

31 березня Сергій Лазо на своїй сторінці у соцмережі оприлюднив відкритий лист керівництву телеканалу, який подаємо дослівно:

“Голос країни” – одна з небагатьох телепрограм, за якою я слідкую. Не буду аналізувати її сильні та слабкі сторони, мова зараз про інше: порушення авторського права. Не буду перераховувати, скільки разів мої пісні “Ти подобаєшся мені”, “Ні обіцянок, ні пробачень” об”являлися піснями Віктора Павліка, хоча інколи в титрах і вказувалося ім”я справжнього автора. Остання програма (28.03.21) добила остаточно: авторами пісні “Не йди” були зазначені Гайтана та Олег Собчак. Щодо Гайтани нема питань, вона дійсно є автором музики. А до чого тут Олег? Він добрий музикант, і я певен,  дуже здивувався, побачивши себе у титрах, бо ніякого авторського відношення до пісні не має. Пісня вийшла з мого текста, а соліста групи “СКАЙ” заявили автором мабуть тільки тому, що він заспівав “Не йди” у кліпі з Гайтаною. За такою логікою, чому б не назвати Б.Ступку автором віршу “Крила”, який він так майстерно читає? Ні, у ю-тубі автор вказаний вірно – Ліна Костенко. Чому ж у найпопулярнішій музичній телепрограмі таке непрофесійне, зневажливе відношення до автора, як до чогось неважливого, другорядного? Що це: непрофесійність, неповага? Звідки ця жадібна пихатість, яка перетворює творчу людину на жебрака, який постійно має доводити своє право на власні твори і на ті копійки з барського столу виконавців, дільців радіо і телеефірів? Не було б авторів, не було б і вас з вашими музичними програмами!

Вимагаю моральної та матеріальної компенсації. Телефон мій маєте.

С.ЛАЗО, автор, заслужений діяч мистецтв України“.