У Тернополі молодь з синдромом Дауна вчиться садівництву

Вісім учасників проєкту “Inclusive Art” продовжують відкривати нові здібності. До цього двічі на тиждень молодь знайомилась з мистецтвом, а тепер ще й займаються садівництвом.

Проєкт ініціювала ГО “Центр сприяння дітям з синдромом Дауна “Бебіко”. Її керівниця Ольга Гордієнко розповідає, проєкт “Inclusive Art” стартував у Тернополі минулого року. Він об’єднав молодих людей з інвалідністю. Донедавна вони займалися лише мистецтвом, аби здобути потрібні навики, які допоможуть їм стати самостійними, а згодом – реалізувати себе в житті.

«Рослинництво і малювання – це саме ті сфери, в яких наша молодь може отримати перші здобутки, вміння навички, і вже навіть, як показала практика, і фінансовий результат. Учасники отримують грошову винагороду за участь у проєкті. Це певною мірою вчить їх фінансової грамотності», – зазначає Ольга Гордієнко.

Упродовж лютого учасники проєкту спільно з головою ГО «Квітоцентр» Іванною Бойко висаджували тюльпани, крокуси та сіяли мікрозелень. Так молоді люди відкрили для себе новий напрямок занять, який приносить їм чимало задоволення.

«Ми не очікували, що молоді буде так цікаво працювати із землею, садити рослини, а згодом декорувати їх мохом. Аби учасникам було ще цікавіше, ми стараємося на кожне заняття готувати різні саджанці», – додає пані Ольга.

До слова, проєкт “Inclusive Art” діятиме упродовж 2021-го року, повідомляють організатори.