Тернополяни створюють мініатюрні моделі архітектурних пам’яток міста

Проект «Бронзовий Тернопіль» матиме продовження в мініатюрних моделях, які зможе придбати кожен.

На центральних вулицях Тернополя можна побачити бронзові мініатюри архітектурних перлин міста, які до сьогодні не збереглися. До прикладу, парафіяльний костел, кафедральний собор, перша українська гімназія, синагога, залізничний вокзал та центральна частина Тернополя початку ХХ століття.

Автор проекту «Бронзовий Тернопіль» Дмитро Мулярчук спільно з моделювальником Володимиром Крісою вирішили відтворити історичні пам’ятки в малому форматі та виставити їх на продаж.

Така ідея, каже Дмитро Мулярчук, з’явилася ще під час створення першого бронзового макету в рамках проекту – центральної частини Тернополя початку ХХ століття.

«Ми довго виношували цю ідею. Зараз, нарешті, вирішили її реалізувати. У нас є гіпсові макети значної частини знищених споруд, які представлені біля Архикатедрального собору».

Ці макети пан Дмитро створював ще 6 років тому. Зараз, каже, завдяки 3D-принтеру вдалося значно детальніше відтворити архітектурні пам’ятки. А це неабияк спрощує процес виготовлення мініатюри.

«Раніше створення паперового макету тривало близько пів року. Зараз створити 3D модель можна за кілька днів, – зазначає скульптор. – Ми хочемо, щоб наш продукт був якісним, тому використовували різні 3D-друки. У Тернополі якість виготовлених макетів нас не задовільнила і ми звернулися у Львів, де нам виготовили їх більш точними».

Для створення скульптури пан Дмитро використовує вакуумний метод литва. Таким зазвичай користуються під час ювелірної роботи. Цей спосіб – якісний, а, відповідно, і дороговартісний. Тому пан Дмитро зауважує, ціна готового продукту залежатиме від матеріалу, з якого буде виготовлений.

«Ми маємо визначитись з литвом, бо від його якості залежить і ціна. Якщо не буде попиту, то ми використовуватимемо значно дешевший матеріал, ніж бронза. Звісно, тоді не буде ідеально вилито всі деталі, але за якістю, вони теж будуть дуже добрими. Нам потрібно зрозуміти, чи готові люди платити 100 доларів за мініатюру», – розповів Дмитро Мулярчук.

Наразі виготовлена лише 3D-модель, знищеного під час Другої світової війни, Парафіяльного костелу. Але в планах – відтворити у мініатюрі всі історичні пам’ятки міста.