Тернопільський художник продає власні картини, аби допомогти дітям у місцевому притулку

Тернопільський художник, скульптор, автор проекту «Бронзовий Тернопіль»  Дмитро Мулярчук, виставив на продаж 50 своїх картин, щоб допомогти вихованцям Центру соціально-психологічної реабілітації дітей служби у справах дітей Тернопільської ОДА, що знаходиться у Тернополі, за адресою Стрімка, 6.  Це тимчасовий притулок для малечі, чиї опікуни знаходяться під слідством, або в процесі позбавлення батьківських прав.

Фінансується притулок з державного бюджету.  Директор Володимир Завіша розповідає, коштів вистачає на зарплату працівникам та харчування. Інші потреби забезпечують благодійники.

«Наші діти завжди ситі. Проте ми завжди раді солодощам та іншим смаколикам, які приносять благодійники, оскільки ми не можемо собі цього дозволити. Одяг та взуття ми також купуємо за рахунок коштів меценатів. 18 наших вихованців навчаються у школі, тому ми маємо їх відповідно одягати, аби вони не почували себе обділеними, – зазначив директор закладу.

Також Володимир Завіша розповідає, заклад розрахований на 25 дітей. Зараз в Центрі їх перебуває 28. Кількість дітей часто змінюється. Незважаючи на це, каже директор, кожна дитина має місце для сну та повноцінне харчування.

Щодо Дмитра Мулярчука, то він вперше у притулок потрапив ще два роки тому. Відтоді з друзями часто провідують дітвору з гостинцями.

«Найбільше дітям не вистачає уваги, тепла. Вони, буквально, вилазять на голову, на шию, – ділиться пан Дмитро. – В притулок діти потрапляють з пастки сімейної. Часто – просто з «пекла».

Дізнавшись про потреби закладу, пан Дмитро вирішив допомогти притулку. І підійшов до цього з творчої сторони.

«Ідея не моя, а колишньої тернополянки, яка зараз проживає в Англії. Вона захотіла допомогти притулку. Я, в свою чергу, запропонував виставити каталог своїх робіт, а вона поширила його серед своїх друзів за кордоном. Тому картини продаємо і в Україні, і за її межами. Третину з продажів картин я віддаватиму на притулок», – каже художник.

Придбати картини можна звернувшись у Facebook до Дмитро Мулярчука або ж Тараса Циклиняка, місцевого краєзнавця, який виставив на своїй сторінці каталог картин.

Перелік робіт за посиланням:  https://www.facebook.com/taras.tsyklyniak/posts/3448247731953346