Незабаром на Тернопільщині розпочнеться весняний призов

В Україні від початку квітня та до кінця червня триватиме весняних призов громадян на військову службу. До лав Збройних сил в Тернопільській області планують відправити близько 500 юнаків, повідомили в обласному військовому комісаріаті.

«Патріотичне налаштування проявляється у виконанні свого обов’язку, як громадянина. Оскільки ми живемо у час, коли наша країна у зоні загрози бойових конфліктів,  наша боєздатність повинна бути на відповідному рівні. Боєздатність – це також людський ресурс. Ми повинні розуміти, яка кількість юнаків, у разі необхідності, готова стати на захист нашої держави. Тому з’явитися до призовної дільниці – це обов’язок не лише перед суспільством, а й перед державою», – зазначає перший заступник голови Тернопільської ОДА Ігор Дем’янчук.

На строкову військову службу призиваються придатні для цього, за станом здоров’я, громадяни України чоловічої статі, яким до дня відправлення у військові частини виповнилося 18 років, та старші, які ще не досягли 27-річного віку і не мають права на звільнення або відстрочку від призову.

Як наголосив військовий комісар Тернопільського об’єднаного міського військового комісаріату підполковник Микола Бойко, призовники до участі проведення Операції Об’єднаних сил не залучаються.

«Усі призовники будуть знаходитися у пунктах тимчасової дислокації. Юнаків переправлятимуть у навчальні сектори, де вони здобуватимуть спеціальність, відповідно до своєї освіти. Після чого вони будуть розподілятися по військових частинах. Як правило, це відбувається  екстериторіальним принципом. Тобто, призовники Тернопільщини служать в інших областях», – розповів Микола Бойко.

Начальник медичної служби, майор Максим Швець, зазначив, що призов відбуватиметься з дотриманням усіх карантинних вимог.

«Оскільки цьогорічна призовна кампанія відбуватиметься в умовах пандемії, всі призовники, які будуть направлені на обласний збірний пункт, їм безкоштовно проведуть ПЛР-тестування на коронавірусну хворобу. Щодо вакцинації, то вона проводитиметься вже у військових частинах, в залежності від етапу та поставки вакцин», – розповів Максим Швець.

Також під час брифінгу нагадали про адміністративну відповідальність за порушення правил військового обліку, неявку за викликом до військкомату без поважних причин, несвоєчасне подання відомостей про зміну місця проживання, навчання, освіти, місця роботи і посади.

Адміністративна відповідальність складає від 5 до 7 неоподаткованих мінімумів. Тобто, від 85 до 115 грн. За вчинене повторне правопорушення – штраф складає від 10 до 15 неоподаткованих мінімумів громадян. За неприбуття на відправку – передбачена кримінальна відповідальність – до трьох років позбавлення волі.

До слова, за результатами осіннього призову на Тернопільщині порушили 6 таких кримінальних справ. Щодо однієї – суд вже прийняв рішення про обмеження волі.