Київський апеляційний суд дозволив поширювати книгу журналіста Вахтанга Кіпіані “Справа Василя Стуса”.
“Ми виграли справу”, – написав Вахтанг Кіпіані у Facebook, повідомляє BBC.
Чому книгу заборонили?
Апеляційний суд скасував рішення про заборону на розповсюдження книги Вахтанга Кіпіані “Справа Василя Стуса”. Такий вердикт у жовтні 2020 року ухвалив Дарницький районний суд.
Тоді суд за скаргою одного з лідерів фракції “Опозиційна платформа – За життя” та кума Володимира Путіна Віктора Медведчука вирішив заборонити розповсюджувати книгу.
Проте заборона офіційно так і не почала діяти, адже рішення мало набути чинності після апеляції. Але багато торгових мереж перестали продавати книгу.
Пан Медведчук згадується у книзі, оскільки свого часу він був адвокатом поета і дисидента Стуса.
Медведчука часто звинувачують у порушенні адвокатської етики під час того процесу. Сам він своєї провини не визнає.
Політик просив суд заборонити поширення книги, оскільки деякі фрази та формулювання в ній, на його думку, порушують честь та гідність. У жовтні суд із цим погодився.
Автор книги Вахтанг Кіпіані подав апеляцію і виграв її.
ВВС News Україна звернулась за коментарем до Віктора Медведчука.
У жовтні 2020 року рішення суду про заборону книги про Стуса викликало величезний суспільний резонанс. Книгу дуже швидко розкупили й автор друкував новий тираж.

Громадські діячі, політики, зірки висловлювали свою підтримку Вахтангу Кіпіані та засуджували Медведчука.
Політик наполягає, що у книзі про нього була брехня, яка “не може поширюватися”, але визнає, що суд і заборона книги призвели до ще більшої її популярності.
“Я завжди говорив, що мене не цікавить особистість Стуса. Більше того, будь-які “звинувачення” щодо так званої справи Стуса є необґрунтованими… Я ж не заперечую проти Стуса і проти того, що у нього є прихильники. Нехай його поважають, нехай його люблять, хай його обожнюють. Але брехня щодо мене не може поширюватися”, – говорив про цю справу в інтерв’ю BBC Віктор Медведчук.