Київ йде на повний локдаун, закривають транспорт, школи і садки

Мер Києва Віталій Кличко заявив про запровадження суворих обмежень у Києві із закриттям шкіл, садочків та обмеженням доступу до громадського транспорту.

Заборона почне діяти з 5 квітня і триватиме до 16 квітня, повідомляє ВВС

Громадським транспортом зможуть користуватися лише люди зі спецперепустками. Так як це було під час локдауну минулої весни.

“У нас черги стоять зі швидких перед лікарнями. У нас немає іншого вибору. Інакше будуть сотні смертей щодня”, – заявив Кличко.

Що закриють

З понеділка Київ закриває усі школи і дитячі садочки.

Увесь громадський транспорт – і наземний, і метро – працюватиме за спеціальними перепустками. Їх зможуть отримати лише працівники підприємств критичної інфраструктури.

Усі інші мають працювати дистанційно або за можливості взяти відпустку.

Раніше в березні влада Києва повідомила, що попри локдаун, не зупинятиме роботу громадського транспорту, проте він працюватиме з суворим дотриманням протиепідемічних норм, зокрема перевозитиме не більше 50% пасажирів від посадкових місць.

Заклади громадського харчування зможуть продовжувати працювати тільки на винос чи доставку.

Також з 1 квітня у Києві припинять усі продуктові ярмарки на вулиці.

Віталій Кличко закликав правоохоронців контролювати дотримання протиепідемічних правил установами, закладами та громадянами.

Ситуація з захворюваністю

За останню добу найбільша кількість підтверджених випадків коронавірусної інфекції зареєстрована у Києві – 1 100. 35 людей померли.

Також, за офіційними даними МОЗ, у лікарнях Києва заповненість ліжок майже 80%.

З 23 березня у Києві ввели “червоний” рівень епідемічної небезпеки через поширення COVID-19.