Гострий голод через пандемію загрожує 20 країнам – ООН

На тлі пандемії коронавірусу (COVID-19) 20 країн світу потребують термінової продовольчої допомоги, в іншому випадку їм загрожує повномасштабний голод.

Про це повідомляє Укрінформ

Більш як 34 мільйони людей у всьому світі перебувають на межі гострого браку їжі. Жителі Ємену, Південного Судану та півночі Нігерії вже опинилися на порозі голодної смерті.

«Масштаби страждань людей викликають велике занепокоєння. Наш спільний обов’язок – вжити заходів, щоб врятувати життя, захистити джерела доходу населення і запобігти подальшому погіршенню ситуації», – зазначає гендиректор продовольчої і сільськогосподарської організації ООН (ФАО) Цюй Дун’юй.

За словами голови Всесвітньої продовольчої програми (ВПП) Девіда Біслі, щоб запобігти голоду, необхідно в терміновому порядку зупинити бойові дії, забезпечити гуманітарний доступ до найбільш вразливих верств населення, а також зібрати закладені в цьому році на боротьбу з голодом 5,5 млрд доларів.

Тим часом, нині, як відзначають у ФАО, ситуація розвивається в іншому напрямку. В Афганістані, Центральноафриканській Республіці, Ефіопії, на півночі Нігерії, в Сомалі і Південному Судані загострюються конфлікти, а пандемія і пов’язані з нею обмеження ще більше ускладнюють життя людей по всьому світу. У Ємені, Лівані та інших країнах Близького Сходу знецінюється валюта і зростає інфляція.

Крім того, в найближчі місяці очікуються нові погодні катаклізми, в тому числі пов’язані з кліматичним феноменом Ла-Нінья. Це може призвести до погіршення ситуації з продовольством в Афганістані, Мадагаскарі та країнах Африканського рогу.

Навали пустельної сарани загрожують державам східної частини африканського континенту – в ряді районів Анголи, Ботсвани, Намібії, Замбії і Зімбабве комахи можуть знищити весь урожай.

Як повідомляв Укрінформ, заступник генерального секретаря ООН з економічних питань Лю Чженьмінь заявив, що відродження лісів у світі допоможе у відновленні після пандемії коронавірусу.