Упродовж 2020 року на підприємствах України зафіксовали 6 646 нещасних випадків на виробництві. З них 3 054 – гострого професійного захворювання працівників закладів охорони здоров’я на COVID-19.
Серед професій, робітники яких найчастіше травмувались/інфікувались на роботі торік – водії автотранспортних засобів (200 випадків), лікарі загальної практики – сімейні лікарі (200), медичні сестри (брати) стаціонару (176).
Нагадаємо, випадки захворювання працівників закладів охорони здоров’я на COVID-19, внаслідок виконання посадових обов’язків, є гострими професійними захворюваннями та вважаються нещасними випадками на виробництві.
Серед усіх потерпілих, у тому числі, гострої профхвороби на COVID-19, 53,7% – жінки. Найвищий рівень виробничого травматизму спостерігали серед працівників, віком від 50 до 59 років (1809 осіб, а це – 27,2% від загальної кількості травмованих в Україні за минулий рік).
Нагадаємо, у разі настання нещасного випадку на виробництві або професійного захворювання Фонд здійснює для потерпілих такі виплати:
1) допомогу у зв’язку з тимчасовою непрацездатністю до відновлення працездатності або встановлення інвалідності;
2) одноразову допомогу, в разі стійкої втрати професійної працездатності або смерті потерпілого;
3) щомісячну страхову виплату, в разі часткової чи повної втрати працездатності, що компенсує відповідну частину втраченого заробітку потерпілого;
4) страхову виплату потерпілому, у розмірі його середньомісячного заробітку, при тимчасовому переведенні його на легшу менше оплачувану роботу;
5) щомісячну страхову виплату особам, які мають на неї право, в разі смерті потерпілого;
6) відшкодування вартості ритуальних послуг, пов’язаних з похованням.
Крім того, у разі настання страхового випадку, за кошти Фонду здійснюється надання медичних і соціальних послуг. Зокрема, фінансується лікування всіх прямих наслідків страхового випадку до відновлення здоров’я або упродовж усього життя потерпілого, у разі визначеної в цьому потреби, проходження курсу оперативної реабілітації на базі санаторно-курортних закладів, проведення досліджень, здійснення оперативних втручань, ендопротезування, протезування, забезпечення лікарськими засобами та виробами медичного призначення, тощо, повідомила пресслужба виконавчої дирекції Фонду соціального страхування України.