Насильство у сім’ї: куди тернополянам звертатись за допомогою

Упродовж січня цього року працівники мобільної групи з протидії домашньому насильству 173 рази виїжджали на виклики, пов’язані із насильством у родинах.

Інспектор відділу дільничних офіцерів управління превентивної діяльності ГУНП в Тернопільській області Дмитро Адамович каже, не всі повідомлення правдиві. До прикладу, в січні підтвердилася лише третина заяв про домашнє насилля. Проте працівники поліції зобов’язані реагувати та перевіряти всю інформацію, яка їм надходить.

Минулого місяця найбільше зверталися за допомогою жінки – 66 звернень. Скарги про знущання над ними у родині надходили також і від неповнолітніх – 11.

За результатами проведених перевірок поліцейські склали 70 адмінпротоколів за статтею 173-2 КУпАП на осіб, які вчиняли домашнє насилля, а також розпочали 5 кримінальних проваджень.

“Не варто замовчувати, якщо Ви або хтось з Ваших рідних потерпають від рук домашнього тирана. Насильство, як правило, має циклічний і наростаючий характер. Якщо агресор “підняв руку” він обов’язково це зробить знову, але прикладена ним сила вже буде більшою, збільшиться і частота прояву агресії, – зазначає Дмитро Адамович. – Якщо фізичне, психологічне, економічне або сексуальне насильство залишається без адекватного реагування – можливі тяжкі наслідки, як для психологічного так і фізичного здоров’я. При будь-якому його прояві – обов’язково звертайтеся за підтримкою близьких, поліції чи спеціалізованих соціальних служб за допомогою”.

Контакти для тих, хто потребує допомоги: безкоштовна національна “гаряча” лінія з попередження домашнього насильства:

  • 0-800-500-335 (зі стаціонарних телефонів)
  • 116-123 (з мобільних телефонів)
  • 102 (поліція)