Майже 900 працівників держслужб на Тернопільщині залишились без роботи

Внаслідок реорганізації районних адміністрацій на Тернопільщині 890 жителів області залишились без роботи.

За інформацією ОДА Тернопільщини, до реформи районних держадміністрацій в усіх 17 установах працювали 1332 людини. Після утворення трьох РДА в них працюватимуть 442 особи. Загалом до вивільнення планувалось 1240 працівників, частина з яких буде мати роботу у новостворених РДА, розповіла заступниця директора Тернопільської обласної служби зайнятості Олександра Островська.

91 звільнених працівників райдержадміністрацій на Тернопільщині уже знайшли нові місця роботи. Більшість з них – в об’єднаних територіальних громадах, міськрадах, новостворених РДА, а також до місцевих роботодавців. У місцевих підрозділах служби зайнятості Тернопільщини зареєстрували 48 безробітних з числа вивільнених працівників РДА, яким продовжують пошуки прийнятних місць праці, додає заступниця директора обласної служби зайнятості.

“На сьогодні тільки 48 осіб, які мають статус безробітного. Коли вивільняються працівники з РДА, то їм важко буде запропонувати вже роботу в державній установі. Якщо не вдасться знайти роботу в таких установах, то будемо шукати, звичайно, в роботодавців, треба ж також комусь кваліфікованого бухгалтера чи економіста, чи, можливо менеджера”, – розповіла Олександра Островська.

Також вона зазначає, підготовка до реорганізації тривала заздалегідь. Зокрема, фахівці з’ясовували інформацію про вакансії в ОТГ.

 «Керівники підрозділів обласної служби зайнятості провели зустрічі з керівництвом РДА, на яких обговорили спільні дії щодо пом’якшення ситуації з вивільнення працівників, а фахівці місцевих підрозділів – ряд зустрічей з ними. Йшлося про актуальні на ринку праці вакансії, соціальні послуги та порядок реєстрації у службі зайнятості».

До слова, якщо говорити про кількість робочих місць в оновлених адміністраціях, то у Кременецькій райдержадміністрації буде 88 працівників – це на 8 більше, ніж раніше. У Чортківській – 166 – на 86 більше, ніж раніше, і у Тернопільській – 188 – це на 109 фахівців більше.