Де в Тернополі можна утилізувати використані батарейки

Проблема утилізації батарейок. Якщо раніше у деяких магазинах Тернополя пропонували здати використані батарейки їм, то наразі у цих же маркетах просять таких використаних пристроїв не приносити.

Адже, зокрема, у магазинах Watsons та «Патріот» навіть не мають де подіти раніше зібрані, оскільки у 2018-му році, останній в Україні завод з переробки батарейок закрили.

У Тернополі використані батарейки можна здати в магазинах торгової мережі «АТБ». Інформацію про це нам підтвердили телефоном.

«Зібрані батарейки надходять назад до виробників», – пояснив адміністратор одного з магазинів «АТБ».

У міській ж раді  повідомили, що централізованого прийому батарейок в Тернополі немає.

«Наразі встановлені лише контейнери для роздільного збору сміття, в яких мешканці можуть залишати папір, картон, скло, пластик, проте туди не можна викидати небезпечні відходи, такі як відпрацьовані батарейки, ртутні термометри та енергозберігаючі лампи. Де розміщені контейнерні майданчики для роздільного збору сміття та пункти прийому вторсировини, можна побачити на розробленій міською радою інтерактивній карті. На проведення операцій з небезпечними відходами необхідно мати спеціальну ліцензію, тому наразі збором та передачею відпрацьованих батарейок та лампочок у Тернополі займаються приватні підприємства», – зазначила речниця міської ради Мар’яна Зварич.

Практикою збору та переробки використаних батарейок займаються в Чорткові. Так, на одному з заводів, що переробляють батарейки, в Румунії утилізують 500 кілограмів використаних батарейок з Чортківської громади. Вартуватиме утилізація 33 700 гривень, про це повідомляють на сторінці міськради Чорткова у Facebook.

Додамо, ініціативу започаткували активісти ГО «Батарейки, здавайтеся!». Чортківчани ж пів тонни таких відходів зібрали за пів року.