Тернополяни гідно представили наше місто на Чемпіонаті з панкратіону та грепплінгу

У неділю, 23 травня, на Відкритому чемпіонаті Івано-Франківської області з панкратіону та грепплінгу 11 спортсменів представляли Тернопіль і вибороли 7 нагород.

Незважаючи на те, що для більшої частини команди ці змагання стали деб’ютними, тернопільські спортсмени показали високий рівень підготовки та здобули такі призові місця:

•         Намісняк Максим – 3 місце;

•         Пеньківський Дмитро – 2 місце;

•         Бригідир Максим – 2 місце;

•         Савчишин Максим – 2 місце;

•         Тарасенко Остап – 2 місце;

•         Федів Владислав – 2 місце;

•         Юркевич Іван – 1 місце.

Спортсмени тренуються у СК «Workout Hall» під керівництвом Теодора Аркуші. Тренер розповідає, вихованці його й самого приємно вразили майстерністю.

«З 11-тьох учасників змагань лише двоє вже мали досвід виступів. Для решти – це було вперше. Вони ще «зелені» в спорті. Тому я й не розраховував на такі результати, – зазначив тренер. – Я завжди перед першими змаганнями говорю хлопцям, що перемога – це не головне. Не завжди з першого разу її вдається здобути. Я побачив, що вони викладалися на всі 100% – це головне. Решту підтягнемо на тренуваннях».

Своїми враженнями від участі в Чемпіонаті поділився призер Іван Юркевич. У спорт хлопець прийшов доволі недавно, але, каже, плани вже має великі, хоч, зізнається, що ця перемога – далась не легко.

«Ці змагання були важкими. Мій суперник був молодшим за мене, але сильним. Я замаюсь лише чотири місці тому не мав такої дуже великої підготовки, але все ж тренування не пройшли даремно. В подальшому планую ще виступати і розвиватися у спорті, але час покаже», – зауважив Іван.

На змаганнях за кожного вихованця, розповідає Теодор, хвилюється, як за самого себе: «Кожного разу в мене таке враження, що я виходжу на бій. Для мене найважливіше – вкласти свої знання у спортсменів. Тому й кожні змагання мені так важко емоційно даються».

Окрім фізичної підготовки, не менш важливим є емоційний стан спортсмена. Його впевненість в собі. Тому важливо правильно морально підготувати спортсменів, каже тренер.

«Завжди кажу хлопцям, що свої перші змагання я програвав, – з усмішкою розповідає Теодор. – Кожен з нас допускає помилки, але ми разом йдемо до досконалості. Також часто нагадую хлопцям, що моряк стає професіоналом у штормі, а не коли спить. Так само спортсмен стає по-справжньому спортсменом, коли виступає – він виходить на ринг, його переповнює адреналін. Це неймовірні відчуття».

А щодо фізичних здібностей, то тренер переконаний, до перемоги приводить лише наполеглива праця та, звичайно, професійність тренера.

Нагадаємо, нещодавно вихованець Теодора Аркуші Руслан Пахолюк показав високий результат на Чемпіонаті України з панкратіону та грепплінгу серед кадетів та юніорів і виборов місце у збірній України.