Суецький канал. Скільки товарів і суден блокує мегаконтейнеровоз щодня

Блокада Суецького каналу гігантським контрейнеровозом Ever Given щодня затримує товарів на 9,6 млрд доларів у різних напрямках. Це випливає з аналізу морських перевезень.

Тобто, це 400 млн доларів затримок на годину на ключовому морському каналі між Заходом та Сходом, повідомляє BBC

За даними експертів видання Lloyd’s List, західним трафіком Суецького каналу щодня перевозили товарів на 5,1 млрд доларів, східним – ще на 4,5 млрд доларів.

Попри всі намагання розблокувати судно, прохід може залишатися перекритим кілька тижнів.

Проблемний контейнеровоз Ever Given зафрахтувала тайванська компанія Evergreen Marine (іноді назви судна та фірми плутають).

Він довжиною з чотири футбольні поля (400 метрів) – це один з найбільших вантажних океанських транспортів у світі.

200 000-тонне судно може перевозити 20 тис. контейнерів за раз.

Через нього вже утворилися величезні черги з інших суден, що планували пройти через Суецький канал.

Канал, який відділяє Африку від Близького Сходу та Азії, – один з найбільш жвавих торгових шляхів у світі, через нього проходить близько 12% світової торгівлі.

Ним транспортують нафту, а також багато споживчих товарів, таких як одяг, меблі, запчастини для виробництва і автомобілів.

За даними відстеження Lloyd’s List, зараз з обох боків Суецького каналу зібралося більше 160 суден, включно з 41 балкером (великим суховантажним судном) і 21 нафтовими танкерами.

BIMCO, міжнародна асоціація з морських перевезень, прогнозує, що затримки будуть лише зростати.

“На кожен заблокований день, думаю, знадобиться по два дні роботи, щоб усунути ці затримки“, – вважає Алан Баер, президент логістичної фірми OL USA.

“Прямо зараз три такі дні створюють шість днів затримок. Не впевнений, що це точні розрахунки, але десь так”, – розповів він BBC.

Окрім тисяч заповнених контейнерів заблоковані також безліч пустих – які потрібні для експорту.