Стрічка Наталки Ворожбит «Погані дороги» вийде в прокат 20 травня

Оголошено нову дату виходу в широкий кінотеатральний прокат фільму – призера Венеційського кінофестивалю «Погані дороги» режисерки Наталки Ворожбит.

Про це повідомляє Укрінформ

«Картина «Погані дороги», яка є лідером за кількістю номінацій (15!) на здобуття цьогорічної кінопремії «Золота Дзиґа», вийде у прокат 20 травня», – ідеться в повідомленні.

Як нагадали в Держкіно, вихід стрічки в український прокат було заплановано на квітень, але через локдаун його довелося перенести.

Стрічка складається з п’яти окремих новел про мешканців сходу України, чиє життя проходить по обидві сторони від лінії розмежування. П’ять розбитих доріг – п’ять історій про любов, ненависть, довіру, зраду і порушення особистих кордонів на фоні порушення кордонів державних. Сценарій створено на основі документальних історій, зібраних авторкою на Сході України під час роботи над фільмом «Кіборги».

Світова прем’єра драми «Погані дороги» відбулася у програмі “Тиждень критики” Венеційського кінофестивалю у 2020 році, де вона була відзначена другою за престижністю нагородою – премією Circolo del Cinema di Verona як «Найбільш інноваційна стрічка в конкурсі».

Українська прем’єра фільму пройшла на фестивалі «Київський тиждень критики» у програмі «Фокус: Україна-Франція». Наталка Ворожбит була визнана авторкою найкращого повнометражного дебюту – режисерка здобула Національну премію кінокритиків «Кіноколо» у категорії «Відкриття року». А актори Юрій Кулініч та Оксана Черкашина визнані найкращими у відповідних акторських категоріях премії.

Продюсерами фільму виступили Юрій Мінзянов та Дмитро Мінзянов. Виробництво здійснила кінокомпанія Kristi Films за фінансової підтримки Українського культурного фонду. Дистриб’ютор стрічки — кінокомпанія «Артхаус Трафік». Промокампанія фільму здійснюється за підтримки Державного агентства України з питань кіно.

Як повідомляв Укрінформ, картина, що є повнометражним режисерським дебютом відомої драматургині та сценаристки Наталки Ворожбит, мала вийти у широкий кінотеатральний прокат 1 квітня 2021 року.