Справу наркобанди, яка розповсюджувала наркотичні речовини на Тернопільщині, передали до суду

Тернопільські слідчі скерували до суду обвинувальний акт щодо організованого злочинного угруповання, яке налагодило мережу з розповсюдження наркотиків та психотропних речовин.

На лаві підсудних опинилися п’ятеро членів організованого злочинного угрупування, котрі упродовж шести місяців займалися збутом особливо небезпечних наркотичних та психотропних речовин на території Тернопільської та Хмельницької областей, повідомляють у поліції.

В ході досудового розслідування було встановлено, що у травні минулого року 32-річний житель Хмельниччини, перебуваючи у Чортківській установі виконання покарань, вирішив налагодити мережу зі збуту та розповсюдження канабісу, амфетаміну та інших психотропних речовин. До справи залучив ще чотирьох осіб на волі, один із яких був неповнолітній.

Організатор налагодив канал надходження небезпечних речовин, розподілив обов’язки між членами угруповання, давав їм чіткі вказівки щодо подальшого розповсюдження «товару» та отримання за нього грошей.

Наркотики продавали через Telegram-канал. Охочі купити мали перерахувати гроші на банківські картки та інші електронні платіжні системи зловмисників. Після цього вони робили “закладки” та надсилали повідомлення, де вказували клієнтам адресу зі схованкою.

Незаконний бізнес припинили співробітники управління стратегічних розслідувань.

На даний час слідчі Головного управління Нацполіції Тернопільщини скерували до суду обвинувальний акт у кримінальному провадженні щодо обвинувачення групи осіб у вчиненні злочинів, передбачених ч.2 ст.209 – легалізація доходів, одержаних злочинним шляхом за попередньою змовою групою осіб, ч.1 ст.304 – втягнення неповнолітніх у злочинну діяльність, ч.2 ст. 306 – використання коштів, здобутих від незаконного обігу наркотичних засобів, психотропних речовин за попередньою змовою групою осіб, ч.3 ст.307 ККУ – незаконне, придбання, перевезення, зберігання з метою збуту, а також незаконний збут особливо небезпечного наркотичного засобу, психотропних речовин, вчиненого повторно, в особливо великих розмірах, організованою групою. Процесуальне керівництво у даному провадженні здійснювала обласна прокуратура.

Організатору загрожує до 15 років позбавлення волі, іншим учасникам організованого злочинного угрупування – до 12 років ув’язнення.