Главная > основне в україні > Уряд обговорить відновлення постачання електрики до Криму

Уряд обговорить відновлення постачання електрики до Криму

27.11.2015 18:50


У п'ятницю ввечері український уряд проведе спеціальне засідання щодо відновлення постачання електрики до Криму, - повідомив під час виступу у парламенті міністр енергетики Володимир Демчишин.

 

Він твердить, що як тільки активісти допустять фахівців до зруйнованих ЛЕП, відновлення ЛЕП "Каховська-Титан" може бути здійснене за три години, а решту - за три доби.

 

"Переконаний, що незалежно від того, як буде розвиватися політична ситуація навколо відновлення і ліній електропередач у Херсонські області, і електропостачання у республіку Крим, у міністерства та підприємств, що перебувають під контролем міністерства, є достатньо ресурсів, аби керувати процесом", - заявив міністр енергетики.

 

Водночас, за його словами, одним із "ризикових факторів" внаслідок припинення постачання електрики до Криму через руйнування електромереж, стало обмеження постачання антрацитового вугілля із Росії та із непідконтрольних Києву територій Донбасу, під яке "заточені" українські ТЕС.

 

Проте, за словами міністра енергетики, нині в України є запас потрібного вугілля "щонайменше на місяць". Крім того, твердить пан Демчишин, 4 та 12 грудня очікується прибуття двох вантажний суден із вугіллям із ПАР, яке дозволить збільшити запаси антрациту до 45-50 днів споживання.

 

"За цей час однозначно можна знайти рішення, щоб постачати вугілля із з ПАР, і від інших постачальників", - заявив Володимир Демчишин.

 

За його словами, до проблеми додається і певні обмеження на імпорт вугілля накладає і українська портова інфраструктура, розширення якої потребує часу і грошей.

 

Саме брак антрациту і невдала спроба замінити його на альтернативу із ПАР восени минулого року, на думку деяких оглядачів в Україні, стала однією із причин підписання суперечливого контракту на постачання електрики до Криму наприкінці минулого року.

 

Українські експерти також зауважують, що значна частина антрациту, що його Україна отримувала останнім часом із Росії, може походити із неконтрольованих територій України. Про вивезення вугілля із цих територій до Росії заявляли у своїх звітах і представники ОБСЄ.

 

Про можливість обмеження постачання вугілля говорив одразу після знеструмлення Криму російський міністр енергетики Олександр Новак.

Джерело: ВВС


Поділитись:
Актуальне   
Маєте важливу інформацію? Стали свідком несправедливих дій? Вас образили і ви хочете розповісти про це місту? Тисніть на кнопку!

Ми розповімо Вашу правду усім.
 

новини
Залишити повідомленняx

У Вас є новини, побажання, критика чи просто бажаєте висловити своє бачення подій? Розміщуйте на нашому сайті інформацію яку б Ви хотіли щоб почули інші.


* Позначенні поля обов’язкові для заповнення

x