Главная > основне в україні > У Львові розробили єдиний у світі «танк-пожежник»

У Львові розробили єдиний у світі «танк-пожежник»

13.08.2015 18:50


Львівський бронетанковий завод розробив пожежний танк для гасіння надскладних пожеж. Аналогів цієї машини у світі немає. Він може боротися із великими пожежами на нафтобазах та складах із боєприпасами.

 

Гусенична пожежна машина ГПМ-72 важить 55 тон. Цей гігант обладнаний сучасною радіостанцією, має піноутворювач, цистерни для води. Себе від перегрівання він теж захищає водою, екіпаж в середині під час гасіння пожежі не перегріється.

 

Наразі на заводі це єдиний екземпляр. Розробник Михайло Олійник працював над його створенням близько року. Машину переробляли з вже існуючої пожежної машини, але трохи менших розмірів, - пише ЗахідНет.

 

«Для більш потужної машини вибирали більш потужну базу Т-72. На цій машині ємність води 20 тонн і потужність насосу 100 літрів в секунду», – розповів конструктор ГПМ-72 Михайло Олійник.

 

На заводі пояснюють, що ставити на конвеєр такі машини поки не на часі. Хоча державний бюджет від продажу львівських монстрів міг би поповнитися валютою. Адже вартість однієї машини – 400 тис. доларів.

 

«У ньому була зацікавлена азербайджанська сторона і республіка Казахстан, ми їм поставляли на базі старих танків Т-54, а вони зацікавилися більш потужнішою машиною, тож наші конструктори розробили і ми виготовили», – зазначив головний інженер бронетанкового заводу Віктор Андрощук.

 


Поділитись:
Актуальне   
Маєте важливу інформацію? Стали свідком несправедливих дій? Вас образили і ви хочете розповісти про це місту? Тисніть на кнопку!

Ми розповімо Вашу правду усім.
 

новини
Залишити повідомленняx

У Вас є новини, побажання, критика чи просто бажаєте висловити своє бачення подій? Розміщуйте на нашому сайті інформацію яку б Ви хотіли щоб почули інші.


* Позначенні поля обов’язкові для заповнення

x