Главная > основне в україні > Новації пенсійної реформи

Новації пенсійної реформи

06.10.2017 00:43


Нова пенсійна реформа надала змогу вийти на пенсію достроково певній категорії громадян.

Багатодітні жінки, що народили п'ятьох і більше дітей отримали право виходити на пенсію в 50 років, за наявності страхового стажу не менше 15 років. За вибором матері або в разі її відсутності, якщо виховання п’ятьох або більше дітей здійснювалося батьком, йому призначається дострокова пенсія за віком після досягнення 55 років,  за наявності страхового стажу не менше 20 років.

Як повідомили у міністерстві соціальної політики України, до категорії громадян, що мають право достроково вийти на пенсію з 55 років, відносяться військові, учасники бойових дій.

Особи, що хворіють гипофізальним  нанізмом, тобто є ліліпутами - вони отримують пенсійні виплати в 40-45 років, за наявності страхового стажу не менше 20 років у чоловіків і не менше 15 років у жінок;

Право на пенсію за вислугу років мають артисти театрально-концертних та інших видовищних закладів, підприємств і колективів за наявності стажу творчої діяльності від 20 до 35 років. Пенсія за вислугу років призначається та виплачується при звільненні з роботи, яка дає право на цю пенсію.

Чорнобильці, а також журналісти, що отримали поранення та каліцтво  під час виконання службових обов'язків в місцях надзвичайних ситуацій, і мають вислугу років від 20 до 35, будуть мати змогу вийти на пенсію достроково.

На пільгових умовах пенсія за віком призначається:  працівникам, зайнятим повний робочий день на підземних роботах; на роботах з особливо шкідливими і особливо важкими умовами праці, - після досягнення 50 років і за наявності страхового стажу не менше 25 років у чоловіків, з них не менше 10 років на зазначених роботах, і не менше 20 років у жінок, з них не менше 7 років 6 місяців на зазначених роботах; жінкам, які працюють доярками, свинарками-операторами в колгоспах, радгоспах, інших підприємствах сільського господарства, - після досягнення 55 років і за наявності стажу зазначеної роботи не менше 20 років.


Поділитись:
Актуальне   
Маєте важливу інформацію? Стали свідком несправедливих дій? Вас образили і ви хочете розповісти про це місту? Тисніть на кнопку!

Ми розповімо Вашу правду усім.
 

новини
Залишити повідомленняx

У Вас є новини, побажання, критика чи просто бажаєте висловити своє бачення подій? Розміщуйте на нашому сайті інформацію яку б Ви хотіли щоб почули інші.


* Позначенні поля обов’язкові для заповнення

x