Главная > основне в україні > Генпрокуратура збирається поставити крапку в розслідуванні розстрілів на Майдані

Генпрокуратура збирається поставити крапку в розслідуванні розстрілів на Майдані

10.04.2015 11:00


Генеральний прокурор України Віктор Шокін заявив, що наказ стріляти в Майдан віддав особисто побіжний президент Віктор Янукович.

 

"Знову: головне питання: хто давав команду стріляти по Майдану?" - запитав журналіст запитання генпрокурору.

 

 

Відповідь була короткою: "Янукович! А кому це неясно?".

 

"Є стаття 255 - створення злочинної організації. Це - Віктор Янукович, вся його свита; плюс - до них приєдналися - від "Беркута" до "тітушок".

 

Злочинна організація, винна у вбивствах та інших злочинах. Необхідно було рухатися так: позначити існування такої злочинної організації і вже далі "розкручувати".

 

Цього не зробили, що, я вважаю, неправильно. На жаль, сьогодні повернутися до початку - в тому вигляді, в якому я припускав - вже неможливо. Однак, якщо ми структуруємо всі наявні в нас дані - про що я говорив - зможемо виписати підозри всім. Всім, від Януковича і до останнього "тітушки". Таким чином, стане зрозуміло: злочини проти Майдану не були разовими діями, але - спланованим до придушення мирної демонстрації. Що для цього була створена злочинна група на чолі з Януковичем, в якій кожен виконував свою роль: хтось-віддавав накази, хто їх виконував. На жаль, спочатку слідство обрало інший шлях - розслідувалися окремі епізоди: тут - по Автомайдану, тут - по вбивству і т. д. Зараз, як можемо, це виправляємо", - пояснив він.

 

За словами Шокіна, якщо виходити з того, що існувала злочинна група, очолювана Віктором Януковичем, то вже не так важливо, в якій формі давалися команди.

 

"Спочатку слідство, на мій погляд, повинно було б піти цим шляхом: довести існування злочинного угруповання - раз, два - внутрішні зв'язки в цій групування, її фігурантів. Цього, на жаль, не сталося. Сьогодні ми, що можемо, відновлюємо, намагаємося якось звести воєдино. Сподіваюся, у нас вийде і тоді всім фігурантам - від Януковича до останнього "титушки" можна буде пред'явити статтю 255, там серйозна міра покарання передбачена - від 5 до 12", - пояснив він.

 

Джерело: fakty.ictv.ua


Поділитись:
Актуальне   
Маєте важливу інформацію? Стали свідком несправедливих дій? Вас образили і ви хочете розповісти про це місту? Тисніть на кнопку!

Ми розповімо Вашу правду усім.
 

новини
Залишити повідомленняx

У Вас є новини, побажання, критика чи просто бажаєте висловити своє бачення подій? Розміщуйте на нашому сайті інформацію яку б Ви хотіли щоб почули інші.


* Позначенні поля обов’язкові для заповнення

x