Главная > основне в україні > ЄБРР і Нафтогаз підписали кредитну угоду

ЄБРР і Нафтогаз підписали кредитну угоду

23.10.2015 18:50


Під час економічного форуму в Берліні ЄБРР та "Нафтогаз" підписали кредитну угоду на 300 млн дол., що підуть на зимові закупівлі газу із Європи. Угоду прив’язали до плану реформування "Нафтогазу".

 

Кошти, виділені ЄБРР, використають для закупівлі на тендерах близько 1,1 млрд кубів газу, що зберігатиметься в українських підземних сховищах.

"Проект є вагомим внеском у енергетичну безпеку України як у поточному, так і в наступні роки. Він відкриває шлях до подібного фінансового пакету, над яким зараз працює Світовий банк. Надання кредиту також пов’язане з умовою проведення корпоративних змін у "Нафтогазі" відповідно до принципів ОЕСР, які в майбутньому можуть стати прикладом для інших державних підприємств в Україні", - пояснив важливість угоди директор ЄБРР по Україні Шевкі Аджунер у коментарі для ВВС Україна.

Він нагадав, що "зловживання в "Нафтогазі" були одним із головних джерел корупції в країні", а відтак, звільнення компанії від політичного впливу і більша прозорість операцій, що мають з’явитися завдяки корпоративній реформі, дають надію, що проблема збитків компанії буде розв'язана.
Проект є вагомим внеском у енергетичну безпеку України як у поточному, так і у наступні роки
Шевкі Аджунер, директор ЄБРР по Україні

Як повідомили в ЄБРР, низка великих світових постачальників уже висловили інтерес до участі в тендерах, що будуть проводитися за процедурами ЄБРР. За результатами тендерів банк переказуватиме кошти постачальникам газу згідно з запитами від "Нафтогазу". 

Кредит ЄБРР є "револьверним", що означає, що впродовж трьох років "Нафтогаз" може знову позичати кошти для закупівлі додаткових обсягів газу у передзимовий період, а розраховуватися навесні-влітку, коли отримає оплату за газ від користувачів.

Джерело: ВВС


Поділитись:
Актуальне   
Маєте важливу інформацію? Стали свідком несправедливих дій? Вас образили і ви хочете розповісти про це місту? Тисніть на кнопку!

Ми розповімо Вашу правду усім.
 

новини
Залишити повідомленняx

У Вас є новини, побажання, критика чи просто бажаєте висловити своє бачення подій? Розміщуйте на нашому сайті інформацію яку б Ви хотіли щоб почули інші.


* Позначенні поля обов’язкові для заповнення

x