Главная > основне в україні > Чи дадуть завтра кредит Україні?

Чи дадуть завтра кредит Україні?

11.08.2015 19:40


Переговори із приватними кредиторами щодо реструктуризації українського боргу, які мають відбутися 12 серпня, «є останньою можливістю для досягнення загальної домовленості».

 

У Мінфіні підкреслили, що середина серпня - критичний час у переговорах, адже вже у вересні на Україну чекають суттєві боргові виплати.

 

Якщо домовленості не досягнуть до цього часу, нагадають у міністерстві, уряд може скористатися правом запроваджувати тимчасовий мораторій на виплату боргів.

 

Відповідний закон парламент ухвалив у травні цього року. Про те, що Київ може піти на мораторій, міністр фінансів Наталія Яресько заявляла ще у червні.

 

«Враховуючи юридичні та часові обмеження, що існують в питанні досягнення та реалізації будь-якої домовленості з реструктуризації боргу, у разі неспроможності досягти такої домовленості на рівні держави на початку наступного тижня, Україна буде змушена використовувати альтернативні механізми для забезпечення фінансування її програми співробітництва з МВФ», - повідомило міністерство.

 

Там називають наступні переговори останнім шансом досягти компромісу:

 

«Це є останньою можливістю для досягнення загальної домовленості напередодні виплат по єврооблігаціях у вересні та жовтні, а також напередодні наступного огляду програми співробітництва України з МВФ, що наразі планується на вересень».

 

4 серпня Мінфін направив кредиторам оновлені пропозиції щодо реструктуризації. Очікувалося, що чергові переговори з урахуванням цих пропозицій мають відбутися 6 серпня у Лондоні, - пише ВВС.

 

Проте кредитори попросили про нову відстрочку. Тепер зустріч запланована у Каліфорнії, де знаходиться штаб-квартира найбільшого власника українських євро-облігацій - інвестфонду Franklin Templeton.

 

Додамо, що Україна розпочала переговори із приватними кредиторами ще у березні цього року, одразу по тому, як отримала перший транш за новою програмою розширеного фінансування від МВФ.


Поділитись:
Актуальне   
Маєте важливу інформацію? Стали свідком несправедливих дій? Вас образили і ви хочете розповісти про це місту? Тисніть на кнопку!

Ми розповімо Вашу правду усім.
 

новини
Залишити повідомленняx

У Вас є новини, побажання, критика чи просто бажаєте висловити своє бачення подій? Розміщуйте на нашому сайті інформацію яку б Ви хотіли щоб почули інші.


* Позначенні поля обов’язкові для заповнення

x