Главная > основне в україні > Борги по іпотеці можуть скоротити для 37 тисяч родин

Борги по іпотеці можуть скоротити для 37 тисяч родин

26.11.2015 18:50


Міністр фінансів України Наталія Яресько презентувала пакет законопроектів, які, як розраховують в уряді, дозволять вирішити проблеми із боргами за валютними іпотечними позиками.

 

Якщо ці закони ухвалять, можна буде реструктурувати валютні кредити на суму у понад 20 млрд грн для більш, ніж 37 тисяч родин, каже пані Яресько.

 

Цей пакет складається із проектів Закону "Про фінансову реструктуризацію" та "Про реструктуризацію зобов’язань громадян України за кредитами в іноземній валюті, що отримані на придбання єдиного житла (іпотечні кредити)", які були розроблені мінфіном спільно з Національним банком України та Незалежною Асоціацією Банків України.

 

Міністр фінансів нагадала, що нині в Україні діє мораторій на відчуження нерухомого майна, якщо воно є єдиним житлом позичальника.

 

"Проте це є тимчасовий захід, який не вирішує проблеми, а лише заморожує", - заявила Наталія Яресько на засіданні уряду.

 

Аби "розморозити" і вирішити проблему уряд пропонує механізм комплексного підходу до валютних іпотечних позичок, які обернулися для багатьох боржників непідйомним тягарем через девальвацію гривні, а для банків - серйозною проблемою неповернення кредитів.

 

За словами міністра фінансів, уряд запропонує реструктурувати валютні кредити лише тим українцям, "які брали їх на придбання єдиного власного житла та які, як наслідок, можуть залишитися без помешкання".

Джерело: ВВС


Поділитись:
Актуальне   
Маєте важливу інформацію? Стали свідком несправедливих дій? Вас образили і ви хочете розповісти про це місту? Тисніть на кнопку!

Ми розповімо Вашу правду усім.
 

новини
Залишити повідомленняx

У Вас є новини, побажання, критика чи просто бажаєте висловити своє бачення подій? Розміщуйте на нашому сайті інформацію яку б Ви хотіли щоб почули інші.


* Позначенні поля обов’язкові для заповнення

x