Главная > основне в україні > Безвізовий режим Україні світить ще не скоро

Безвізовий режим Україні світить ще не скоро

05.01.2016 19:05


Несподіванкою ухваленого в ніч проти 25 грудня бюджету на 2016 рік стало відтермінування електронних декларацій для держслужбовців, що є однією із умов безвізового режиму з ЄС.

 

Про цю проблему першим повідомив заступник голови парламентського комітету з питань запобігання корупції Віктор Чумак.

 

Депутат від БПП послався на текст бюджету, який він побачив вже після його затвердження у залі Верховної Ради о 4 ранку 25 грудня 2015 року. За словами пана Чумака, у фінальному тексті з'явився пункт, "про який ніхто не чув у залі".

 

Йдеться про зміни до Прикінцевих положень закону, згідно із якими нова система фінконтролю, передбаченого законом Про запобігання корупції, що має запроваджуватися рішенням Нацагенції із запобігання корупції, зокрема, й електронне декларування доходів державних службовців, відтермінована до 2017 року.

 

"Саме електронне декларування, а не фізичний початок роботи НАЗК, є нашим головним обов'язком перед ЄС у частині отримання безвізового режиму", - пояснив депутат, який також є одним із трьох призначених членів НАЗК.

 

У Представництві ЄС в Україні кажуть, що знають про проблему із електронними деклараціями. Вони чекають на офіційний коментар Києва.

 

"Вивчаємо цю ситуацію і будемо контактувати з українською владою з цього питання", - заявив у коментарі "Європейській правді" керівник відділу преси та інформації представництва ЄС Юргіс Вільчинскас.

 

18 грудня минулого року Європейська Комісія дійшла висновку, що Україна виконала критерії для лібералізації Євросоюзом візового режиму для громадян України.

 

Міністр закордонних справ Павло Клімкін припустив, що на підставі цього рішення вже влітку-восени 2016 року ЄС може запровадити безвізовий режим для громадян України.

 

Багато хто з оглядачів розцінили такий крок Єврокомісії як "аванс" Києву, який за наступні півроку мав би завершити виконання взятих на себе зобов'язань. До них, зокрема, належить і система електронного декларування, яка мала запрацювати у першому кварталі 2016 року.

Джерело: ВВС


Поділитись:
Актуальне   
Маєте важливу інформацію? Стали свідком несправедливих дій? Вас образили і ви хочете розповісти про це місту? Тисніть на кнопку!

Ми розповімо Вашу правду усім.
 

новини
Залишити повідомленняx

У Вас є новини, побажання, критика чи просто бажаєте висловити своє бачення подій? Розміщуйте на нашому сайті інформацію яку б Ви хотіли щоб почули інші.


* Позначенні поля обов’язкові для заповнення

x