Відповіді на основні питання про вакцину від COVID-19

Цей тиждень був багатим на оптимістичні заяви щодо вакцини від коронавірусу. Україна отримала першу партію та вже в регіонах розпочали проводити перші щеплення. Чим відрізняються вакцини різних компаній і на які варто очікувати українцям – у матеріалі.

Для вакцинації в Україні планують використовувати чотири вакцини знаних у світі  виробників. А саме: Pfizer-BioNTech, Novavax, Sinovac та AstraZeneca.

Наразі Україна отримала підтвердження на поставку 12 мільйонів доз вакцини компаній AstraZeneca і Novavax. 

Що про них відомо?

AstraZeneca, від виробника Serum Institute, прибула в Україну з Індії. Novavax очікують з Америки.

Основні випробування показали, що Novavax є більш ефективною. Попередня ефективність цієї вакцини – 96%. AstraZeneca має близько 60% ефективності.

Експерти ВООЗ рекомендують використовувати вакцину AstraZeneca Оксфордського університету (COVID-19 Vaccine AstraZeneca) всім дорослим, однак нею не варто робити щеплення дітям та людям з алергією.  Novavax, у свою чергу, не має протипоказань.

Обидві вакцини потрібно вводити внутрішньом’язево. Та в обох випадках, для повноцінної імунізації, вакцину потрібно отримати в двох дозах з інтервалом в один місяць.

У вакцини цих розробників є безперечна перевага – ціна. Одна доза коштуватиме лише близько 3-4 доларів. Також вакцини компаній AstraZeneca і Novavax можуть зберігатися і транспортуватися за температури від 2 до 8 градусів Цельсія упродовж півроку.

Побічні ефекти під час клінічних досліджень цих вакцин траплялися нечасто й були рівномірно розподілені між плацебо-групою і тими, хто отримав справжню вакцину.

Нагадаємо, перша партія вакцини проти коронавірусу Oxford/AstraZeneca прибула в Україну 24 лютого.

На наступний день, 25 лютого, вакцинація розпочалася в усіх областях України. На Тернопільщині першою вакцинували завідуючу інфекційного відділення КНП “Тернопільська міська дитяча комунальна лікарня” Ольгу Дивоняк.