Варшава привела війська у бойову готовність: що відбувається на кордоні Польщі та Білорусі

Ситуація на кордоні Білорусі та Польщі різко загострилася. 

Напередодні речник координатора спецслужб Польщі Станіслав Жарін заявив, що спроби незаконного перетину кордону почастішали, тільки за суботу прикордонники затримали 240 людей, які намагалися проникнути на територію Польщі. За його даними, кордон охороняють 10 тисяч військових.

8 листопада, у понеділок, натовп мігрантів з кількасот людей наблизився до польського кордону з боку Білорусі у супроводі силовиків. МВС Польщі заявило про спробу прорвати кордон поблизу прикордонного пункту “Брузги” (КПП “Кузніца”).

Журналісти розповідають, більшість мігрантів — курди, які прибули в Білорусь з Іраку. Серед них багато жінок та дітей.

За кілька годин інформацію підтвердили МВС та прикордонна служба Польщі. Через ситуацію, яка склалася на кордоні з Білоруссю, польська влада скликає екстрену нараду за участю прем’єр-міністра Матеуша Моравецького, міністра внутрішніх справ Маріуша Камінського та міністра оборони Маріуша Блащака.

На кордоні чергують понад 12 тисяч солдатів. Ми у стані бойової готовності. Разом зі службами Міністерства внутрішніх справ та адміністрації ми готові захищати польський кордон“, — написав Блащак у Twitter.

У МВС Польщі заявили про запобігання спробам вторгнення людей через кордон з боку Білорусі.

Заступник міністра закордонних справ Петро Вавжик зазначив, що президент Білорусі Олександр Лукашенко прагне ескалації, яка призведе до того, що “будуть смертельні жертви на якійсь зі сторін”.

У відповідь на загострення, збройні сили країни були приведені у повну готовність. Польське оборонне відомство повідомило, що 100% особового складу трьох бригад військ територіальної оборони Польщі, що дислокуються поблизу кордону з Білоруссю, переведені в підвищену готовність з можливістю до дій упродовж 6 годин.