«Останній дзвоник» та випускний у Тернополі: керівники шкіл розповіли про організацію свят

Масковий режим, дотримання дистанції та обмеження кількості учнів другий рік поспіль «останні дзвоники» у навчальних закладах Тернополя лунають в умовах пандемії. А цьогоріч, через не вичитку обовязкових навчальних днів, а їх має бути 175, тернопільські учні попрощаються зі школою 8 червня.

Незважаючи на те, що управління освіти і науки міської ради офіційно назвали день завершення навчального року, все ж вибір дня для проведення свята «Останнього дзвоника» залишили керівникам закладів освіти.

Коли пролунає останній дзвінок, а випускники отримають свідоцтва у Тернополі, ми дізнавалися у директорів у навчальних закладів. У деяких школах вирішили провести традиційне свято, в інших – вже не вперше дивуватимуть своєю креативністю.

До прикладу, ТНВК “Школа-ліцей №6 ім. Н.Яремчука” щороку вражає своїми неординарними ідеями. Цей рік не став винятком.

«Свято «Останнього дзвоника» для учнів перших та одинадцятих класів у нас відбудеться 8-го червня на Набережній Тернопільського ставу. Після урочистої частини, для випускників свято продовжиться на теплоході, який курсуватиме ставом, – розповів директор ТНВК “Школа-ліцей №6 ім. Н.Яремчука” Олександр Остапчук. – Інші класи відзначатимуть завершення навчального року 9-го червня біля школи. Свідоцтва про завершення школи випускники отримають 2-го липня у дворі біля нашої школи, о 9 вечора. Ми створимо спеціальну душевну атмосферу за допомогою світла».

Деякі школи досі не визначились із форматом проведення свята.

«Ми плануємо провести свято «Останній дзвоник» 8 червня, – зазначив  директор Тернопільської ЗОШ №10 Андрій Газилишин. – Ми маємо кілька задумів, щоб не збирати усіх учнів та провести урочистості лише для учнів перших та одинадцятих класів. Щодо вручення свідоцтв, то наразі це плануємо на 2 липня, але ми живемо в такий час, що все ще може змінитися».

У Тернопільському ліцеї №21 – спеціалізованій мистецькій школі ім. І. Герети вирішили дотримуватись карантинних обмежень. Там останній дзвоник пролунає не для всіх.

«Ми, як і більшість навчальних закладів Тернополя, завершуємо навчання 8 червня, – зауважила директорка навчального закладу Марія Гудима. – Тоді ж учні попрощаються зі школою на літні канікули. Проте урочиста частина відбудеться лише для 9 та 11 класів. А що стосується випускного, то я, як директор, вважаю, що випускний – це прощання зі школою, шкільними роками. Тому, думаю, що доречно святкувати випускний у школі, а не у ресторанах чи кафе. Тому ми створимо свято для випускників у школі, яке попередньо має відбутися 2 липня».

Для інших традиційна хода випускників є важливою. Так, у ТНВК «ЗОШ І-ІІІ ступенів – правовий ліцей №2» сподіваються, що їхні випускники зможуть пройтися центральними вулицями міста.

«Останній дзвоник в нас пройде 8-го червня, так як рекомендують у міській раді. Учні 9-х класів отримають свідоцтва  через два дні після завершення навчання – 10-го червня, – поділилася директорка правового ліцею Інна Іванюк. – А щодо випускників, то ми дуже сподіваємося, що відбудеться традиційна хода. Якщо її й не буде, то учні 2 липня отримають свідоцтва. Чи в школі, чи на випускному. Це вже знатимемо ближче до дати».

Незважаючи на різноманітність проведення свят «Останнього дзвоника» та випускного, у навчальних закладах переконують, що й попри карантин намагатимуться зробити так, аби це запам’яталося їхнім учням.