Жодного позитивного результату: в центрі Тернополя робили експрес-тести на ВІЛ/СНІД

За десять місяців поточного року в Тернопільській області виявили 56 випадків ВІЛ-інфікування. Медики кажуть, що половина хворих звертаються за професійною допомогою вже на термінальній стадії – СНІД. 

Проінформувати тернополян про важливість своєчасного виявлення хвороби та її лікування зібралися сьогодні лікарі та члени громадських організацій. Просвітницька акція “Покінчити з нерівністю. Ліквідувати СНІД” відбулася у центрі Тернополя з нагоди Всесвітнього дня боротьби зі СНІДом. 

“Наше завдання – донести до населення важливість цієї проблеми, що кожен громадянин України може безкоштовно обстежитися та  у разі виявлення у нього ВІЛ-інфекції пройти ефективне лікування. Концепція сьогоднішнього заходу – невизначений рівень вірусного навантаження ВІЛ-позитивних дорівнює стримуванню хвороби. Тобто, людина стає цілком безпечною для свого оточення”, – розповів голова правління благодійної організації “100% життя” Олег Лазар

Під час акції кожен охочий міг отримати безкоштовні фахові консультації лікарів та зробити експрес-тест на ВІЛ-інфекцію, вірусні гепатити В і С. 

За словами лікарки-епідеміологині КНП «Тернопільський обласний медичний центр соціально-небезпечних захворювань» ТОР Тамари Буртняк, запропонована на заході діагностика, показувала на 99,9% правильний результат. 

У нашій області домінує статевий шлях передачі ВІЛ-інфекції, на нього припадає 80% випадків. Також має місце парентеральний та від матері до дитини. За нашими даними від 1993 року дотепер на Тернопільщині народилися більше 300 дітей від ВІЛ-інфіковних і 10 діток мають СНІД. Найбільше вражаються чоловіки – 60% і сільське населення. Основна вікова група  це 30-39 років і збільшилась кількість ВІЛ-інфікованих у віковій групі 50 років і старше. Це пов’язано з тим, що ВІЛ спочатку немає жодних клінічних ознак, і коли до нас звертаються вже через роки, то реєструємо випадки СНІДу”, – зазначила Тамара Буртняк. 

Дізнатися про свій ВІЛ-статус прийшли близько сорока людей, серед них і тернополянин Владислав,  чоловік переконаний, що краще дізнатися про хворобу на початкових стадіях: 

Повідомлення про акцію побачив у соцмережах. Вважаю, це профілактикою, а, коли вона ще й безкоштовна і без жодних направлень, то точно треба було скористатися нагодою. На мою думку, профілактичні огляди має проходити кожна свідома людина заради безпеки своєї та оточуючих”. 

Серед усіх, хто сьогодні зробив експрес-тест на ВІЛ-інфекцію, не виявили жодного випадку хвороби. 

Додамо, подібні акції, приурочені до Всесвітнього дня боротьби з ВІЛ/СНІДом, у Тернополі проводять протягом тридцяти років. Вперше про цю хворобу в нашому регіоні заговорили у 1987, коли виявили першого інфікованого мешканця області. 

Станом на сьогодні в Україні більше 250 тисяч випадків ВІЛ/СНІДу, лише 70% з них знають про це. Медики кажуть, що кожен може звернутися до свого сімейного лікаря для діагностики і, в разі виявлення небезпечної хвороби, пройти дієве лікування антиретровірусну терапію, яка максимально пригнічує розмноження ВІЛ в організмі.