Тернополянин Дмитро Мельничук: “Волонтерство – це стиль життя”

У Тернополі щороку реалізовують безліч міських та всеукраїнських ініціатив і проєктів. Протягом 2020-2021 рр наше місто мало статус Молодіжної столиці України. Це стало можливим, зокрема, й завдяки праці місцевих волонтерів. 

З нагоди Міжнародного дня волонтера, який відзначали 5 грудня, найкращих з них у Тернополі нагородили подяками міського голови, грамотами та цінними подарунками. 

Очільник Тернополя Сергій Надал зазначив, що волонтерство в Україні набуло нового змісту саме через події 2014 року: 

Тернополяни не залишалися байдужими до тих, хто стояв на Майдані у Києві та в нашому місті. Потім це переросло у ще більш організований рух допомоги нашим хлопцям на Сході. Якби не було потужного волонтерського руху, нам би не вдалося зберегти нашу державність. Також сьогодні треба особливо подякувати тим, хто долучився до підтримки наших медичних закладів на початку пандемії коронавірусу. Це і люди, які закуповували медикаменти, обладнання, довозили лікарів на роботу. Попри всі ризики, вони не стояли осторонь”. 

Відзнаки отримали волонтери у різних категоріях. Серед них: соціальна робота з потребуючими; благодійність; охорона навколишнього середовища; розвиток культури і мистецтва, захист національної спадщини; охорона материнства та дитинства; розвиток фізичної культури та спорту; надання допомоги жертвам конфліктів, війни, природних катаклізмів; надання безоплатної правової допомоги; популяризація волонтерської діяльності. 

Нагороду за свою волонтерську діяльність отримав і ветеран ООС, тернополянин Дмитро Мельник. Чоловік є постійним донором крові, допомагає в організації різноманітних заходів у місті та підтримує військовослужбовців на фронті.

Волонтерство – це стиль життя. Коли ти комусь допомагаєш, не чекаючи цього ж для себе, і робиш якусь людину трішечки щасливішою, то заряджаєшся. Мене це надихає. Один із напрямків – військове волонтерство. Так, воно потрібне на 8-ий рік війни. Оскільки сам військовий, то знаю, що є розхідні матеріали, запаси яких треба регулярно поповнювати,  а офіційні структури не завжди всюди встигають. Стараємося у цьому допомогти. Окрім цього, працюємо по місту. Сам організовую толоки або долучаюся до інших, зараз буде якраз актуальне прибирання снігу. Допомагати потрібно. Коли несеш якусь користь людям, то збагачуєшся духовно”, – розповідає Дмитро. 

Додамо, у Тернополі діє більше 30 громадських молодіжних організацій, які потребують допомоги волонтерів. Детальніше про них ТУТ.