Бібліотека Тернополя перемогла у всеукраїнському конкурсі з абеткою Файного міста

Тернопільська обласна бібліотека для дітей виборола першість у Всеукраїнському огляді-конкурсі обласних бібліотек. Перемогу здобули з проєктом «Тернополю – 480: абетка Файного міста» у номінації «Краєзнавча діяльність бібліотек» за оригінальність бібліографічного жанру і формування у дітей та підлітків активної позиції щодо збереження об’єктів матеріальної культури регіону.

Ідея створити унікальний та оригінальний довідник виникла напередодні свята річниці заснування Тернополя.

Про наше місто написано багато книг. Є путівники, фотоальбоми, які періодично оновлюються, бо місто росте, змінюється і щораз гарнішає. Але щоб в одному виданні та ще за алфавітом було зібрано відомості про цікавинки Тернополя, такого не було. А поскільки форма абетки цікава і популярна, ми вирішили подарувати Файному саме абетку”, – розповідає провідний бібліограф Тернопільської обласної бібліотеки для дітей Марія Колопенюк.

В алфавітному порядку цей довідник знайомить зі знаковими «родзинками» Тернополя: Катедра, Алея зірок, Єлисейські поля, Старий замок, Острів закоханих, Циганка тощо. Окремі букви містять цікаві відомості про яскраві постаті Файного – засновника міста Яна Амора Тарновського, першого бургомістра-українця Володимира Лучаківського (1896–1903), заслуженого діяча мистецтв України, археолога, поета, історика Ігоря Ґерету, заслуженого художника України Євгена Удіна, члена НСПУ, поета, літературознавця, редактора Бориса Щавурського, айдарівця Андрія Юркевича («Грізлі»), що загинув у 2014 році в російсько-українській війні та про поета-патріота, журналіста Василя Ярмуша.