Проєкт “Ровесники Незалежності” вже розпочався у Тернополі

У Тернопільській обласній бібліотеці для молоді розпочався проєкт “Ровесники Незалежності”. Його приурочили до 30-ї річниці Незалежності України.

За словами директорки бібліотеки Лесі Гук, впродовж цього місяця в книгозбірні проводитимуть зустрічі з тернополянами, яким цьогоріч виповнилося 30 років.

«Нашій Незалежності вже тридцять. У такому віці люди починають краще розуміти себе, інших та світ навколо. Вони вже мають самостійний характер, сформовані певні звички, навички, вони вже можуть вирішувати надскладні проблеми. Саме такими є покоління ровесників незалежності України. Упродовж серпня до нас приходитимуть представники цього покоління, щоб розповісти про свої найбільші перемоги за тридцять років та що мотивує їх працювати і досягати бажаного результату»,- розповідає директорка.

Першим гостем проєкту став ветеран російсько-української війни, начальник відділу Міністерства у справах ветеранів у Тернoпільській oбласті, учасник АТO Микола Казюк. Він розповів відвідувачам бібліотеки про свою військову службу. Чоловік родом з Франківщини, каже, що поїхав на схід ще у серпні 2014 року, бо не міг стояти осторонь, коли на війні помирали його найкращі друзі.

«Після Майдану, коли почалися бойові дії на Донбасі,  багато моїх близьких товаришів у складі іншого бойового підрозділу поїхали туди. Багато з них загинули вже в перші дні, саме це стало поштовхом без страху поїхати на Схід. Мене мотивувала не стільки любов до України і бажання її захистити, стільки не дати загинути пам’яті про моїх друзів, щоб їх жертви були недаремними»,- каже військовий.

Микола Казюк зазначає, що хоч і йому поки досить складно говорити на публіку, радий, що має можливість зараз ділитися досвідом:

Мені досить складно перебувати у публічному просторі, але дуже приємно, що людям не байдуже. Організатори роблять хорошу ініціативу про ровесників Незалежності. Показати, що не тільки старші люди, які прожили все життя, можуть щось змінити. Є багато людей, які цікаві і креативні“.

Зустріч завершилися бліц-опитуванням для ветерана, яке у бібліотеці планують робити для кожного спікера проєкту «Ровесники Незалежності». Зокрема, Микола Казюк назвав своєю найбільшою перемогою – власну сім’ю.