“Громадський бюджет-2022” у Тернополі реалізують за новими правилами

Традиційно восени розпочнеться подання міських ініціатив на проєкт «Громадський бюджет 2022».  Проте цьогоріч для жителів громади Тернополя правила написання проєктів та голосування за них зазнали змін.

Голова ГО «Центр громадського моніторингу та аналітики» Василь Томчишин пояснив, що всі нововведення були запропоновані громадськістю на «Пікніку Громадського бюджету», що проходив в офлайн форматі.

«Активні жителі нашої громади скаржилися на зловживання адмінресурсами, зокрема це стосується освітніх закладів, під час голосування. Також використання політиками реалізованих за кошти міста проєктів у цілях реклами,- каже Василь Томчишин. – Нові правила покликані розширити можливості для всіх охочих взяти участь у «Громадському бюджеті»».

За зміни до положення «Про громадський бюджет Тернопільської міської ради» міська рада проголосувала 23 липня. Зокрема, депутати збільшили фінансування на малий проєкт (до 500 000 гривень) та великий – (до 2 000 000 гривень), а також 10% від суми коштів, що передбачені на Громадський бюджет, спрямують на Шкільний громадський бюджет.

Щодо авторства проєктів, то тепер можливість подавати свою ініціативу мають й цілі групи авторів і навіть представники ОСББ. А от тим установам чи організаціям, на території яких попередні три роки вже відбувалася реалізація проектів-переможців Громадського бюджету заборонено подавати свої ініціативи протягом наступних трьох років.

«Раніше ОСББ не могли пропонувати свої проєкт, бо їх землі належать до комунальної власності, але перебувають у постійному користуванні. Тепер ОСББ можуть подавати ідеї, але за умови, що вони будуть загальнодоступні, тобто ними зможуть користуватися всі мешканці нашої громади. А щоб уникнути однотипності реалізованих проєктів і дати можливість іншим людям, організаціям перемогти та втілити свою ідею ми встановили такий «фільтр» – заборонено подавати для реалізації проєкти на території тих установ, організацій, які перемагали у попередні роки»,- розповідає начальниця управління цифрової трансформації та комунікацій із засобами масової інформації Тернопільської міської ради Мар’яна Зварич.

Серед нововведень і можливість автора оскаржити недопуск його проєкту до голосування.

«Буде передбачена відповідна процедура. Автор має пояснити, обгрунтувати чому він не погоджується з рішенням про недопуск його проєкту до голосування або ж він хоче, аби йому надали аргументовану відповідь чому так сталося, вказали на помилки у написанні проєкту»,- зазначає депутатка Тернопільської міської ради Любов Вовк.

Додамо, що «Громадський бюджет» у Тернополі реалізовуватимуть вже вшосте. За попередні роки на втілення креативних та важливих для міста ініціатив тернополян витратили понад 57 млн гривень.